Завершення "Північного потоку-2": як може відповісти Україна

Є загроза простою в транзитній інфраструктурі країни

Завершення "Північного потоку-2": як може відповісти Україна

Відповіддю України на можливе завершення "Північного потоку-2" може стати повна інтеграція в європейський енергоринок. Польща і Україна виступають проти цього проекту.

Про це заявила віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина, передає Інформатор .

Зараз Росія не має жодних інструментів, щоб завдати шкоди українській енергетичній безпеці.

"Завершення цього проекту підірве таку безпеку. Відповіддю на це може бути наша інтеграція у європейський ринок та формування єдиного простору для конкуренції, для того, щоб відкрити ринок для компаній Євросоюзу", - заявила Стефанишина.

За її словами, найкращим запобіжником проти повторення численних газових воєн, які в минулому здійснювала РФ є оновлення додатку з енергетики в угоді про асоціацію, де сторони взяли на себе зобов'язання сформувати загальний ринок газу та електроенергії.

Для довідки:«Північний потік-2» - російський газогін, який будується в обхід України з 2018 року. Його прокладають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини. Вартість будівництва оцінюють у $ 9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проекту є Газпром. При цьому п'ять європейських компаній обіцяли профінансувати 50% вартості проекту. У грудні 2019 року будівництво призупинили через санкції США. Тоді газогін був побудований на 96%.

В США закликали зупинити «Північний потік-2» через отруєння Навального. також екологи в Німеччині домоглися припинення будівництва «Північного потоку-2».

Нагадаємо, в українській розвідці заявили, що РФ планує завершити роботи до 12 червня. Крім того, Німеччина спробує переконати США відмовитися від санкцій проти «Північного потоку-2».

Раніше Інформатор писав, що Україна і Польща домовилися не допустити реалізації цього проекту .

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube