Головна
Україна
Події
08:26, 28 Червня
Информатор UA

Интро

У Верховному суді не виключають можливість того, що засуджені за воєнні злочини в Україні та військовополонені будуть утримувати у місцях позбавлення волі в інших країнах. Про цею Укрінформу розповів голова Верховного суду України Всеволод Князєв, передає Інформатор. За словами голови ВС, зрозуміло, що росія не виконуватиме вироки українських судів, але щойно ці особи будуть перетинати кордон і опиняться на території інших країн, їх мають затримувати та передавати для відбування покарання. "Питання ще є де вони будуть відбувати покарання? Чи будуть вони відбувати покарання в Україні, чи вони будуть відбувати покарання за кордоном?", - сказав Князєв, зауваживши, що це має бути питанням міждержавної угоди. У цьому зв'язку він висловив думку, що велику кількість військовополонених і злочинців Україна буде не в змозі прогодувати. Крім того, є побоювання міжнародної спільноти, що до цих осіб може бути гірше ставлення в місцях позбавлення волі. "Тому на сьогодні як основна ідея обговорюється можливість тримання цих військовополонених і засуджених у місцях позбавлення волі за межами України, хоча би частково. Можливо, це буде частково в Україні, частково за кордоном", - сказав Князєв. Стосовно розподілу справ міжта Міжнародним кримінальним судом Князєв зауважив, що українські суди могли б розглядати всі справи щодо всіх воєнних злочинів, вчинених на території України, за винятком тих, які розглядатиме МКС. "Зрозуміло, що потужності МКС є дуже обмеженими, і розглянути тисячі або десятки тисяч злочинів, які були вчинені на території України, ця установа, на жаль, не зможе. Тому, я думаю, що МКС має зосередитись на розгляді найбільш важливих справ, що стосуються політичного і військового керівництва російської федерації це теж буде велика кількість справ. А що стосується злочинів, які вчинені менш впливовими особами офіцерами і солдатами російської федерації, то вони мають розглядатися судами України з винесенням відповідних вироків", - зазначив Князєв. Нагадаємо,у російськомуполоні знаходяться понад 1,5 тисячі цивільних. Крім того,у Запорізькій областіз полону звільнили 200 людей. Такожяк виглядає табір, де утримують російських військовополонених. Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут.

Засуджених за воєнні злочини в Україні можуть утримувати в інших країнах

Читать на русском
Засуджених за воєнні злочини в Україні можуть утримувати в інших країнах

росія не виконуватиме вироки українських судів

У Верховному суді не виключають можливість того, що засуджені за воєнні злочини в Україні та військовополонені будуть утримувати у місцях позбавлення волі в інших країнах.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів голова Верховного суду України Всеволод Князєв, передає Інформатор.

За словами голови ВС, зрозуміло, що росія не виконуватиме вироки українських судів, але щойно ці особи будуть перетинати кордон і опиняться на території інших країн, їх мають затримувати та передавати для відбування покарання.

"Питання ще є — де вони будуть відбувати покарання? Чи будуть вони відбувати покарання в Україні, чи вони будуть відбувати покарання за кордоном?", - сказав Князєв, зауваживши, що це має бути питанням міждержавної угоди.

У цьому зв'язку він висловив думку, що велику кількість військовополонених і злочинців Україна буде не в змозі прогодувати. Крім того, є побоювання міжнародної спільноти, що до цих осіб може бути гірше ставлення в місцях позбавлення волі.

"Тому на сьогодні як основна ідея обговорюється можливість тримання цих військовополонених і засуджених у місцях позбавлення волі за межами України, хоча би частково. Можливо, це буде частково в Україні, частково – за кордоном", - сказав Князєв.

Стосовно розподілу справ між Україною та Міжнародним кримінальним судом Князєв зауважив, що українські суди могли б розглядати всі справи щодо всіх воєнних злочинів, вчинених на території України, за винятком тих, які розглядатиме МКС.

"Зрозуміло, що потужності МКС є дуже обмеженими, і розглянути тисячі або десятки тисяч злочинів, які були вчинені на території України, ця установа, на жаль, не зможе. Тому, я думаю, що МКС має зосередитись на розгляді найбільш важливих справ, що стосуються політичного і військового керівництва російської федерації — це теж буде велика кількість справ. А що стосується злочинів, які вчинені менш впливовими особами – офіцерами і солдатами російської федерації, то вони мають розглядатися судами України з винесенням відповідних вироків", - зазначив Князєв.

Нагадаємо, у російському полоні знаходяться понад 1,5 тисячі цивільних. Крім того, у Запорізькій області з полону звільнили 200 людей.

Також Інформатор писав, як виглядає табір, де утримують російських військовополонених.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.