Діючого мера звинувачують у заволодінні 92 млн грн під час купівлі будівлі заводу “Краян”
У вівторок, 25 квітня, Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід міському голові Одеси Геннадію Труханову з особистого зобов'язання на заставу в розмірі 30 866 000 грн. Він проходить підозрюваним у справі про розкрадання 92 млн грн під час придбання будівель одеського заводу "Краян".
Про це повідомили у прес службі ВАКС. В повідомленні також йдеться, що колегія суддів частково задовільнила клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Він просив взяти під варту обвинувачених, серед яких і міський голова Одеси Геннадій Труханов.
У суді додали, що застава має бути внесена не пізніше п'яти днів із дня її застосування. У разі внесення застави на Геннадія Труханова покладаються процесуальні обов’язки:
За даними Центру протидії корупції, на сьогоднішнє засідання у Київ прибули всі обвинувачені по справі. Крім Труханова це його заступник Павло Вугельман, голова постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міськради Василь Шкрябай, директор департаменту комунальної власності Одеської міськради Олексій Спектор та його заступник Володимир Радіонов. У ЦПК додали, що розгляд клопотань по запобіжних заходах іншим обвинуваченим суд планує продовжити 26 квітня.
В понеділок, 24 квітня, у Вищому антикорупційному суді відбулося засідання у справі розкрадання грошей на покупці збанкрутілого заводу "Краян". В його ході прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури подав клопотання про зміну запобіжного заходу для мера Одеси Геннадія Труханова та його спільників на тримання під вартою. Труханов та інші фігуранти брали участь у засіданні через відеозв'язок і через його погану якість обговорити клопотання не змогли. Тож суд скликав засідання на 25 квітня з вимогою для обвинувачених бути там особисто.
Наприкінці 2016 року Одеська міська рада придбала будівлю, яка раніше входила до цілісного майнового комплексу ДП Завод “Краян”, за 185 млн грн у приватної структури, яка на початку 2016 року сама придбала цей комплекс на аукціоні, організованим ліквідатором держпідприємства, за 11,5 млн грн.
При цьому, як встановила експертиза, фактична вартість будівлі могла становити від 34 млн грн до 92 млн грн за різними підходами оцінки, однак аж ніяк 185 млн грн. Також, за версією слідства, купівля будівлі була не обґрунтованою, оскільки розрахунки щодо економії коштів місцевого бюджету здійснювалися на площу 44 тис. кв. м, у той час як корисна площа “Краян” становить усього 7100 кв. м.
За версією слідства, розмір предмета злочину становить 92 млн грн. Отримані від міської влади кошти фірма-продавець спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності, керівник якої наразі перебуває в зоні АТО. Проте детективи НАБУ і прокурори САП запобігли цій спробі й домоглися накладення арешту на рахунки компанії-продавця будівлі.
На початку жовтня 2018 року НАБУ і САП скерували до суду так звану справу заводу "Краян" (корупційна схема, через яку територіальній громаді міста Одеси завдали 92 млн грн збитків).
Серед восьми обвинувачених міський голова Одеси Генадій Труханов та його заступник, депутат Одеської міської ради та інші. Менше ніж за рік Малиновський районний суд м. Одеси ухвалив виправдувальний вирок стосовно обвинувачених у цій справі. Проте, у лютому 2021 року, завдяки АП ВАКС, вдалося повернути справу на новий розгляд уже до Вищого антикорупційного суду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.