Суд обирає запобіжний захід голові Одеської міської ради
Вищий антикорупційний суд розпочав розгляд справи мера Одеси Труханова, його звинувачують у незаконному заволодінні землею. Наступне засідання відбудеться в понеділок.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на трансляцію судового засідання .
Міському голові Одеси Геннадію Труханову, а низці чиновників та «одному відому одеситу» вручили підозри в незаконному заволодінні землею. Збиток оцінили у 558 млн гривень. Генеральний прокурор Ірина Венедиктова підписала п'ять підозр. Серед підозрюваних - Одеський міський голова, двоє депутатів - голів постійних комісій Одеської міської ради VII скликання, директорка одного з департаментів Одеської міської ради, яка є адвокатом.
Їх звинуватили в участі у злочинній організації та зловживанні владою і службовим становищем (ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 364) Кримінального кодексу України.
Генпрокурор описала подробиці схеми можливого злочину: заволодіння землею чиновники називали орендою, підробляли документи і використовували службові повноваження. Всі телефонні дзвінки, дані з комп'ютерів і масив інформації аналізують експерти.
Перед судовим засіданням щодо обрання запобіжного заходу, мер встиг записати відеозвернення до городян. Вручення йому підозри він назвав «беззаконням» і пояснив, що багатьом хотілося б знищити місцеве самоврядування в Одесі.
За його словами, в цьому замішані забудовники, а також київські та одеські політики. Він також згадав директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника.
Захист мера заявила в суді, що він не намагався сховатися від слідства, коли виїжджав до США. Сам міський голова в суді виступав російською мовою.
Він також встиг відповісти на запитання журналістів під час перерви суду.
"Я не почув своєї ролі в цій злочинній організації. Що я зробив і порушив ?! Одні припущення, що я міг щось не так підписати, що підписав не говорять. Сьогодні йде боротьба в Одесі, вона ведеться тим, хто монополізував будівельний ринок", - заявив Труханов.
Труханов заявив, що потрібно подивитися хто фінансував екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі, коли він займав пост губернатора Одеської області.
"Одесити знають, що на Італійському бульварі компанією Kadorr Group замість 15 тис. кв.м побудовано 45 тис. кв.м і Саакашвілі підписав документи про виділення цієї ділянки, коли був губернатором", - вказав Труханов.
Сам мер не вважає себе винним. Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила заарештувати мера Одеси Геннадія Труханова із заставою у 120 млн гривень. Труханов зазначив, що у нього немає 120 млн грн на внесення застави.
"120 млн застави. Де я візьму ці гроші?", - сказав він.
Засідання розпочалося о 09:00 і тривало до 19:15. Суддя вирішила оголосити перерву до понеділка, засідання призначили на 09:00. Всього вдалося прослухати сім томів справи.
\
Нагадаємо, мера Одеси Труханова підозрюють у незаконному заволодіння землею.За словами Генпрокурора України Ірини Венедиктової, збиток міському бюджету перевищує 533 млн гривень. Список фігурантів може поповнюватися. Крім того, в Одесі діяло ОЗУ під керівництвом бізнесу та мера.
Також Інформатор писав, що мера Одеси і його зама звинувачують у розкраданнях на заводі «Краян» .
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .