"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Раніше Остапенко очолював інший Національний заповідник - "Хортицю"
Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” отримав нового в.о. генерального директора. Ним став колишній генеральний директор Національного заповідника "Хортиця" Максим Остапенко. Від початку повномасштабної війни він воював за Україну зі зброєю в руках.
Про призначення повідомили у Комітеті гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України.
"Важливим фактором у цьому призначенні є те, що йдеться про фахівця в галузях охорони пам’яток історії та культури, музеєзнавства, археології, реставраційних робіт, який має реальний позитивний досвід. З 2007 Максим Остапенко обіймав посаду генерального директора Національного заповідника "Хортиця", і під його керівництво ця культурна локація стала однією із найвідвідуваніших в Україні. — прокоментувала призначення заступниця голови Комітету Євгенія Кравчук.
Колишній генеральний директор заповідника Олександр Рудник без роботи не залишиться - він буде заступником Остапенка.
Максим Остапенко - кандидат історичних наук, археолог, автор понад 30 наукових праць. Йому 52 роки, народився у Запоріжжі. У "Хортиці" почав працювати ще 1989 року, і був тут лісничим відділу охорони природи. Пізніше, у 2007 році, він очолив цей Нацзаповідник. Міністр культури Олександр Ткаченко під час призначення проінформував, що Остапенко ефективно керував "Хортицею", перетворивши її на найбільш відвідуваний музей України.
З початком повномасштабного вторгнення Росії на територію України Остапенко вступив до лав ЗСУ. Тепер триматиме культурний фронт у Києво-Печерській Лаврі, за яку міцно вчепився московський патріархат.
Це не перше призначення на державну посаду фахівця, який полишив мирну професію та пішов воювати. Зокрема, у березні такою людиною став Оксен Лісовий - екс-директор Малої Академії Наук очолив Міністерство освіти.
Нагадаємо, Києв-Печерська влада після того, як в ній пожили попи московського патріархату, потребує господарських рук. Інформатор писав, що колишні мешканці залишили по собі купи сміття, зруйновану стелю пошарпані стіни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.