Запорізька АЕС кілька разів була за крок від аварії

Російські військові захопили атомну станцію на початку березня

Запорізька АЕС кілька разів була за крок від аварії

Неодноразово ЗАЕС загрожувала аварія. Обстріли атомної електростанції, військова техніка та боєприпаси біля атомних блоків – це прямий шлях до ядерної катастрофи. Світ має перестати випробовувати стійкість ядерного об'єкта до збройної агресії рф.

Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко. Він наголосив, що потрібно розробити дієвий механізм із системою гарантій, спрямований на запобіганні атакам на об’єкти мирної атомної енергетики. Вже очевидно, що чинні договори та конвенції, учасницею яких є в тому числі російська федерація, не працюють.

За його словами, перемога на енергетичному фронті – це одна з найбільш важливих складових перемоги у війні. Адже саме з продажу енергоносіїв (в тому числі до Європи), росія отримує кошти для ракет, танків і важкої артилерії, якою вона нищить українські міста і вбиває наших громадян. За пів року війни, з 24 лютого до 24 серпня 2022 року, доходи від експорту росією енергоресурсів становили 158 мільярдів доларів. Для порівняння – військовий бюджет росії на 2021 рік склав близько 66 мільярдів доларів.

"Наслідки військової агресії рф проти України, можлива ядерна катастрофа, спровокована росією, може торкнутися кожного. І тоді цифри в платіжках чи ціна на бензин вже не матимуть значення. Саме про це ми говорили на тристоронній зустрічі з міністром енергетики США Дженніфер Гренголм та генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі. Ми всі усвідомлюємо неприпустимість обстрілів атомних електростанцій та нагальну необхідність вжиття швидких та скоординованих кроків з метою відновлення безпеки цивільних ядерних об’єктів. Консультації з цього приводу продовжимо вже наступного тижня", - зазначив Галущенко.

Що відомо про обстріли Запорізької АЕС 

Російські війська обстрілюють найбільшу атомну станцію в Європі, звинувачуючи в цьому ЗСУ. 11 вересня шостий енергоблок Запорізької АЕС відключили від енергомережі. Він працював в режимі острова, заживлюючи лише власні потреби ЗАЕС на критично низькому рівні потужності (від 114 до 140 МВт), оскільки обстріли окупантів пошкодили всі лінії зв'язку ЗАЕС з енергосистемою України. Після поновлення роботи однієї із цих ліній зв’язку електроживлення власних потреб ЗАЕС стало можливим від енергосистеми України. Відтак прийняли рішення щодо відключення енергоблока №6 і переведення його в найбільш безпечний стан – холодний зупин (ситуація, в якій не відбувається жодної ланцюжкової реакції). У разі повторного пошкодження ліній зв'язку з енергосистемою, ризик чого залишається великим, живлення власних потреб ЗАЕС відбуватиметься від дизель-генераторів, термін роботи яких обмежений технологічним ресурсом і обсягами наявного дизельного пального.

Експлуатуюча організація ЗАЕС – "Енергоатом" здійснює всі можливі заходи, щоб організувати постачання на ЗАЕС додаткових партій дизельного пального. Для недопущення аварійної ситуації на станції необхідно припинити рашистські обстріли ліній зв'язку ЗАЕС з енергосистемою та створити навколо неї демілітаризовану зону. Після цього лінії зв'язку можна буде відремонтувати, забезпечити включення і подальшу безпечну роботу атомної станції.

Нагадаємо, росіяни погрожують підірвати заміновану Запорізьку АЕС. Крім того, в Україні створили штаб для цілодобового моніторингу ситуації навколо Запорізької АЕС. 

Також Інформатор писав, що робити у випадку радіаційної аварії на Запорізькій АЕС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube