Запобіжний захід для Андрія Ніколаєнка за смертельне ДТП - що вирішив суд

Читать на русском

Прокуратура вимагала для нардепа тримання під вартою без можливості внесення застави

Читать на русском
Андрій Ніколаєнко на суді
Андрій Ніколаєнко стверджує, що їхав із допустимою швидкістю

Прокуратура вимагала для нардепа тримання під вартою без можливості внесення застави

Печерський суд Києва у четвер, 9 листопада, продовжив засідання щодо обрання запобіжного заходу нардепу Андрію Ніколаєнку. Йому, нагадаємо, раніше вручили підозру за скоєння ДТП, у якому загинула 18-річна дівчина.

Прокурори подали клопотання про застосування щодо Андрія Ніколаєнка запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави. Також сторона обвинувачення долучила диск, де є відео з камер відеоспостережень.

Адвокати Андрія Ніколаєнка просили долучити до справи листи, в яких інформація про те, що в нардепа хворі батьки, а також заява про готовність взяти Ніколаєнка на поруки. На минулому засіданні бажання виступити поручителями Андрія Ніколаєнка висловили соратники нардепа по партії та народні депутати з групи ексспікер ВР Дмитра Разумкова “Розумна політика”. 

Підтримати Андрія Ніколаєнка прийшов Дмитро Розумков
Підтримати Андрія Ніколаєнка прийшов Дмитро Разумков

Прокурор заявив, що було проведено експертизу, яка доводить, що нардеп рухався зі швидкістю від 141 до 151 км/год. Як саме проводилася експертиза, не уточнюється. В залі суду було продемонстровано відео з камер спостереження за 5-6 секунд до моменту ДТП, але розібрати, що там відбувається, вкрай складно. Сам Ніколаєнко стверджує, що він їхав із допустимою швидкістю.

Під час свого виступу Андрій Ніколаєнко висловив співчуття родині загиблої. А також відмітив, що від такої трагедії не застрахований ніхто. 

"Я не хотів би, щоб трагічна справа щодо ДТП стала політичною через те, що це народний депутат чи інша посадова особа. З перших хвилин ДТП я допомагав слідству, я був відкритим, пройшов усі необхідні експертизи й далі буду відкритим перед слідчими. Нікуди не ховався і не збираюся", - заявив Ніколаєнко.

Андрій Ніколаєнко зі своїми адвокатами
Андрій Ніколаєнко зі своїми адвокатами

Після нарадчої кімнати суддя винесла рішення - клопотання прокуратури залишити без задоволення. Нардепу Андрію Ніколаєнку призначили запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту до 4 січня 2024 року. Захист депутата заявив про намір подавати апеляцію.

Після винесення рішення Андрій Ніколаєнко у коментарі журналістам сказав, що не може назвати швидкість, з якою рухався, бо не дивився на спідометр, але за його відчуттями вона була значно нижчою за ту, яку називають прокурори. За його словами, захист замовить незалежну експертизу. При цьому, сторона обвинувачення навіть не замовляла експертизу з приводу гальмівного шляху, каже Ніколаєнко.

Він також не згоден із запобіжним заходом, який обрав йому суддя. "Я не становлю суспільної небезпеки. Слідчі в мене навіть не забрали водійські права. А от можливості працювати у Верховній раді мене позбавили. Працюватиму онлайн", - заявив Ніколаєнко.  

Неочевидність провини нардепа

Третього листопада в селі Березівка Житомирській області під колеса автомобіля Mercedes - Benz GLE, за кермом якого знаходився політик, потрапила 18-річна дівчина, від травм вона померла. Прокуратура вважає, що Ніколаєнко перевищив швидкість і вимагає для нього перебування під вартою на час розслідування. Між тим, провина політика неочевидна.

У селі Березівка, де сталася трагічна ДТП, немає обмеження швидкості в межах 50 км\год, встановленого для населених пунктів. Дозволена швидкість для Березівки, як і в основному на трасі Київ-Чоп, складає 110 км\год.

Загибла дівчина перебігала дорогу в недозволеному місці. У 30 метрах від місця трагедії знаходиться підземний перехід. У 300 метрах - міст для пішоходів. Саме наявність цих об'єктів стала основою для того, щоб не обмежувати швидкість в селі Березівка.

Траса захищена високою огорожею, за якою розташований відбійник. Їх мета - не допустити попадання пішоходів на проїжджу частину, оскільки при швидкісному режимі, що діє на трасі, це представляло загрозу життя. Дівчина повинна була перелізти через обидві ці перешкоди, щоб потім перебігти дорогу, що вона, ймовірно, і зробила.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.