Росіяни запропонували розглянути альтернативний маршрут через Монголію, маючи на увазі газопровід "Сила Сибіру-1", або ж постачання скрапленого газу
Посол Китаю в Росії Чжан Ханьхуей заявив про відсутність технічної можливості для постачання російського газу до КНР через територію Казахстану. На полях Євразійського нафтогазового форуму він пояснив відмову від використання чинного казахстанського трубопроводу його повним завантаженням.
Як пишуть росзмі, дипломат нагадав, що газопроводом до Китаю вже надходить туркменський газ. Для перекачки російського слід було б збудувати новий, що занадто дорого.
"Постачання газу з РФ через Казахстан не виходить, тому що там один газопровід, і він переповнений. Якщо перевозити російський газ цим маршрутом, нам доведеться побудувати новий (газопровід. – ред.). Це дорогувато. Російська сторона вивчає (цей варіант – ред.), але це не реально", — зазначив посол.
Чжан підкреслив, що сторони продовжують вивчати можливі варіанти співпраці, але реалізація проєкту через казахстанський маршрут є малоймовірною. Зараз Китай отримує значні обсяги газу з власних родовищ у Таримській западині та північно-західних провінціях, що знижує потребу у додаткових імпортних потужностях.
Зазначається, що ця заява може стимулювати пошук альтернативних маршрутів для розширення російсько-китайського енергетичного партнерства, включаючи можливий розвиток нових транспортних коридорів. Йдеться зокрема й про маршрут через Монголію за допомогою газопроводу "Сила Сибіру-1".
За час війни в Україні Європа кардинально зменшила імпорт газу з Росії, особливо того, що надходить трубопроводами, – у 7 разів. Однак все ще є країни, що купують російський газ. Йдеться про Словаччину, Австрію, Угорщину. Ці країни не мають виходів до моря, тож вони купують газ, який йде через Україну. Теоретично можливо, що ці країни будуть самостійно укладати угоди з "Газпромом".
Керівник центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар припускає, що Росія сама готується припинити постачання газу до Європи через територію України. Проте газонасосні станції, непотрібні за відсутності транзиту, можна використовувати в електроенергетиці замість маневрових потужностей вугільних ТЕЦ, які зруйновані.
Інформатор писав, що у ЄС повідомили, що будуть робити з українським транзитом газу з Росії після припинення дії контракту.