Ексголовком зауважив, що здатність Росії вести війну буде залежати від наявності у неї перш за все ресурсів для ведення цієї війни
Українцям не варто сподіватися, що вдасться повернути кордони 1991 року. Таке зізнання зробив посол у Британії, колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. За його словами, у Росіє є достатньо ресурсів для продовження війни.
Про це він сказав під час виступу на форумі "Експорт безпеки: українська зброя у світі". Його слова цитує "РБК-Україна".
"Сподіваюся, що в цьому залі вже немає людей, які ще сподіваються на якесь диво чи чудо, на якогось білого лебедя, який до України принесе мир, кордони 1991 чи 2022 року і після цього буде велике щастя. На мою особисту думку, що поки у противника є ресурси, сили і засоби завдавати удари по нашій території та робити спроби окремих наступальних дій", - підкреслив Залужний.
Ексголовком уточнив, що здатніть РФ продожувати війну залежатиме від наявності у неї ресурсів для ведення цієї війни - це головне. За його словами, з кінця 2023 року Кремль веде війну на виснаження. Водночас перемогти росіяни можливо лише через повне руйнування самої спроможності Росії вести цю війну, додав Залужний.
"Я маю на увазі знищення її військово-економічного потенціалу. У наших сучасних умовах - а це величезний дефіцит людського ресурсу і катастрофічне економічне положення, в якому ми опинилися. Ми можемо вести з вами мову лише про високотехнологічну війну на виживання, де використовується мінімум людського ресурсу, мінімум економічних засобів для досягнення максимальної вигоди. На іншу війну в умовах демографії та економіки Україна не здатна і годі про це навіть думати", - зауважив посол.
Кордони України
1 травня Міністерство закордонних справ Росії оприлюднило заяву, у якій чітко зазначено, що Кремль не визнає можливості відновлення Україною своїх міжнародно визнаних меж, встановлених ще у 1991 році. У цьому документі знову озвучені безпідставні звинувачення на адресу України та західних держав. Вони, за словами російських дипломатів, нібито прагнуть "викорінити все російське" під виглядом боротьби за український суверенітет.
Ще у квітні президент України Володимир Зеленський чітко заявив, що анексія Криму залишається для України незаконною та ніколи не буде визнана. Він перепостив заяву ексдержсекретаря Майка Помпео про "відмову визнання вимог Кремля" щодо півострова. І цю декларацію підписали у 2018 році - за попередньої каденції Трампа.
У відповідь на президент США Дональд Трамп розкритикував Зеленського, мовляв, "Крим втрачений давно", а подібні заяви "не сприяють мирному врегулюванню". В інтерв’ю The Time Трамп вкотре натякнув, що намагання України вступити в НАТО були каталізатором війни, та дав зрозуміти, що Крим, на його думку, вже не повернеться до складу України.
25 квітня Зеленський визнав: поки що Україна не має достатнього військового потенціалу для деокупації Криму. Але він закликав міжнародних партнерів тиснути на Росію політично та економічно - щоб розпочати реальне обговорення майбутнього окупованих територій. Станом на 2025 рік ідея відновлення меж України зразка 1991 року вже звучить рідше навіть у дипломатичних заявах. Ще рік тому Зеленський припускав, що майбутні переговори можуть стартувати навіть без попередньої вимоги негайного виходу російських військ. Проте він наполягав: це був би найсправедливіший підхід.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.