Залишилися хорошими росіянами: Яшин, Пивоваров і Кара-Мурза на пресконференції після обміну захищали РФ

Російські опозиціонери закликали Захід послабити санкції для простих росіян

Яшин, Пивоваров і Кара-Мурза
Кара-Мурза, Яшин і Пивоваров провели велику прес-конференцію в Бонні

Звільнені в рамках обміну Ілля Яшин, Андрій Пивоваров і Володимир Кара-Мурза дали першу після звільнення прес-конференцію в німецькому Бонні. Перед журналістами вони заявили, що вірять в "мирну демократичну Росію", і що Захід має послабити санкції для простих росіян. Також колишні політв'язні називали війну в Україні "військовим конфліктом".

Російські опозиційні політики закликали світову спільноту послабити санкції проти країни-агресора Росії. Зокрема, Андрій Пивоваров і Володимир Кара-Мурза заявили про нібито погану владу за хорошого населення РФ.

На початку пресконференції Пивоваров подякував Німеччині й усім сторонам, які брали участь у підготовці обміну ув'язнених, заявивши, що не варто асоціювати Росію з чинною владою.

"Не варто асоціювати людей у Росії з тією політикою, яку вона веде. Багато громадян Росії, яких, можливо, не видно, не згодні з нею. Мені здається вкрай важливим, щоб та пропагандистська картина світу, яка ллється на росіян, - "ми в обложеної фортеці, кругом вороги", - почала розсипатися. Я б хотів звернутися до західних країн, щоб вони повернулися до людей у Росії, а не до влади, простягнули їм руку", - сказав він.

Пивоваров також закликав послабити санкції для простих росіян і "викрити міф про те, що за кордоном ненавидять росіян".

"Мене коробить від тези, що нинішні важкі часи в Росії треба пережити. Мені вона здається політично неправильною. Треба послабити санкції і дати росіянам побачити, що тут не суцільні вороги, а люди, які допомагають іншим людям вижити і звільнитися", - запропонував Пивоваров.

Володимир Кара-Мурза також вважає, що західні санкції стосуються всіх росіян, і це несправедливо. Він сказав, що продовжить працювати над введенням санкцій, але виключно проти російського режиму.

"Я бачу основний акцент своєї діяльності в міжнародній площині, щоб нагадувати людям у демократичних країнах, що Росія і Путін - це не одне й те саме. Санкції мають бути спрямовані на злочинців і режим Путіна, а не на громадян Російської Федерації за принципом громадянства", - сказав Кара-Мурза.

Ілля Яшин зі свого боку заявив, що треба вимагати не обмінів, а політичної амністії. Обміни виділяють прізвища серед арештантської маси, а слід звільняти всіх, засуджених за певною статтею. Він висловив сподівання, що цього вимагатиме не лише "політична опозиція", яка начебто існує в Росії, а й що ця вимога прозвучить на "дуже високому рівні".

"Зрушити ситуацію з мертвої точки може тільки врегулювання військового конфлікту в Україні. Щоб люди масово почали виходити на волю, має закінчитися війна в Україні. Головна наша вимога - припинення злочинної, агресивної війни в Україні", - сказав політик. 

Він підкреслив, що війна знищує і Росію. Але цікаво, що Яшин спершу вжив все ж таки формулювання "військовий конфлікт".

Найяскравішим моментом прес-конференції стала емоційна промова Іллі Яшина, який підкреслив, що не давав згоди на участь в обміні.

"Я з першого дня за ґратами говорив, що не готовий до жодних обмінів. Я публічно просив не включати мене ні в які в обмінні списки. Це була моя публічна, абсолютно чітка, щира й усвідомлена позиція. Я відмовився залишати Росію під загрозою арешту, розуміючи себе як російського політика, патріота і громадянина Росії, чиє місце в Росії, нехай навіть і у в'язниці", - підкреслив він.

Також Яшин зазначив, що перед ними стоїть завдання займатися російською політикою поза межами Росії - і здобувати симпатії на Заході.

"Кожен із нас обов'язково продовжить займатися політичною діяльністю, зробить усе для того, щоб Володимир Путін був відсторонений від влади, щоб Росія стала вільною мирною демократичною країною",  - заявив політик.

 

Обмін ув’язненими між Заходом та Росією 

1 серпня, за домовленістю між Росією та США, Москва звільнила декілько політв'язнів, американського журналіста та інших. А натомість отримує з західних тюрем своїх шпигунів та кілера. Це був найбільший обмін полоненими між Сполученими Штатами і Росією з часів Холодної війни.

Пізніше президент США Джо Байден підтвердив, що троє американських громадян і один власник американської грін-карти, які були несправедливо ув’язнені в Росії, нарешті повертаються додому. Це ексморпіх Пол Вілан, затриманий у Москві у 2019 році, репортер Wall Street Journal Еван Гершкович, журналістка "Радіо Свобода" Алсу Курмашева й опозиціонер Володимир Кара-Мурза. Він уточнив, що загалом домовилися про звільнення 16 осіб з Росії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube