Залишила в тілі дитини серветку: прокуратура відкрила справу проти жінки-хірурга на Київщині

Читать на русском

Після операції в районній лікарні семирічному хлопчику стало погано, столичні лікарі прооперували дитину вдруге і знайшли причину

Читать на русском
операція
Повторна операція врятувала хлопчика/Фото ілюстравтине від iStock

Після операції в районній лікарні семирічному хлопчику стало погано, столичні лікарі прооперували дитину вдруге і знайшли причину

Бориспільська окружна прокуратура повідомила про підозру дитячій хірургині районної лікарні. Слідчі кажуть, що жінка провела хірургічну операцію семирічному хлопчику і забула у його тілі марлеву серветку. Після виписки додому дитині стало гірше. Батьки повезли сина до ОХМАТДИТ у Києві. Хлопчика прооперували вдруге і виявили лікарську необережність.  

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

"За процесуального керівництва ювенальних прокурорів Бориспільської окружної прокуратури повідомлено про підозру лікарці за фактом неналежного виконання професійних обов’язків медичним працівником. За даними слідства, в хірургічному відділенні однієї з лікарень області 7-річному хлопчику проведено оперативне втручання. Після виписки з медустанови дитина скаржилася на погане самопочуття. Батьки доставили хлопчика до НДСЛ «Охматдит». Там йому проведено повторне оперативне втручання під час якого медичний персонал дістав з тіла дитини шматок серветки, залишеної після попередньої операції", - йдеться у повідомленні. 

Слідчі Бориспільської прокуратури здійснюють досудове розслідування. Вони вважають, що підозрювана після операції залишила серветку в тілі свого пацієнта. 

Яке покарання може отримати медикиня

Якщо суд встановить провину хірургині, то вона відповідатиме за службове недбальство за частиною 2 статті 140 Кримінального Кодексу України. Повна назва цієї статті - "Невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для неповнолітнього". Закон передбачає досить сурове покарання. Йдеться про обмеження волі до п'яти років. Оскільки пацієнт вижив, то це може бути позбавлення волі до трьох років, з позбавленням права займатись медичною практикою до трьох років. 

Раніше Інформатор повідомляв добру новину про дитячу медицину - В ОХМАТДИТ Києва вперше в Україні від початку до кінця провели протезування дитині з воєнною травмою. Шестирічна дівчинка втратила ніжку під час бомбардування будинку. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.