Закохана у літо черешня: чим корисна ягода і як приготувати з неї смачний джем

Черешня не тільки смачна, а й дуже корисна для організму, при цьому має зовсім невисоку калорійність і з неї можна приготувати смачнющий джем

Чим корисна черешня і як приготувати з неї смачний джем
Чим корисна черешня і як приготувати з неї смачний джем

Черешня - справжня королева ягід. Літо без черешні уявити важко, а її смак, колір та запах неможливо забути. Саме з нею асоціюється сонечко та тепло, а споживання її плодів не лише покращує настрій, а й забезпечить вітамінами організм на весь рік.

Палітра плодів черешні найрізноманітніша: сьогодні українці знають про понад тисячу сортів цієї ягоди. Соковита і солодка черешня має багато корисних властивостей, які активно використовуються у традиційній та народній медицині, кулінарії та косметології. А ще - черешня надзвичайно смачна, з неї можна приготувати безліч цілющих джемів та смачних страв.

Інформатор - Україна вирішив з'ясувати, кому цю ягоду слід вживати часто, а кому - варто утриматись і підготував найсмачніший і легкий у приготуванні рецепт джему із черешні. 

Користь черешні 2023

Черешня корисна для роботи серця. Фото: Pixabay
Черешня корисна для роботи серця. Фото: Pixabay

Смачна та поживна черешня має величезну кількість переваг для здоров'я. Це чудове джерело антиоксидантів, вітамінів А, С, К, мінералів (калію, магнію, кальцію) та клітковини. Завдяки цьому набору корисних властивостей вживання черешні допомагає:

  • захистити організм від ушкоджень, спричинених вільними радикалами, та розвитку хронічних захворювань (серця, раку, хвороби Альцгеймера та інших);
  • зміцнити імунітет;
  • підтримувати зір;
  • покращити провідність м'язових та нервових волокон;
  • зміцнити кістки;
  • знизити рівень холестерину;
  • покращити пам'ять та якість сну навіть у літніх людей;
  • покращити обмін речовин та сприяти зниженню ваги.

Покращує пам'ять

Черешня багата на антоціан — сполуку, яка сприятливо впливає на пам'ять і роботу мозку в цілому.  Як і у багатьох темних ягодах, в черешні багато поліфенолів, що уповільнюють старіння мозку і зберігають гарну пам'ять на довгі роки.

Нормалізує обмін речовин

У ягоді багато вітаміну В і клітковини, які нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту, покращують метаболізм і допомагають впоратися із запорами. Рослинні антиоксиданти у черешні сприяють легкому перетравленню жирної їжі. Тому вона якнайкраще підходить на десерт після ситного обіду. Крім того, високий вміст калію допомагає позбутися набряків.

Покращує роботу серця

У ягоді міститься понад 100 антиоксидантів, але на особливу увагу заслуговують вже знайомий нам антоціан, а також кверцетин. Саме вони роблять черешню помічником у справі профілактики раку. Доведено, що люди, які з'їдають на рік 3 кг черешні й більше, набагато рідше страждають на онкологію і серцево-судинні захворювання в порівнянні з тими, хто її не вживав.

Покращує стан шкіри

Вся справа в ретинолі та антиоксидантах, яких у черешні вдосталь. При регулярному вживанні вони прискорюють процеси регенерації, сприяють продовженню молодості, а також запобігають появі висипів завдяки своєчасному виведенню шлаків та токсинів.

Шкода черешні 2023

При ігноруванні деяких протипоказань черешня приносить не користь, а шкоду здоров'ю. Тому слід враховувати момент, які можуть зашкодити. Це, зокрема: 

  • вік до 2 років;
  • запор або діарея;
  • панкреатит у гострій формі;
  • непрохідність кишківника;
  • підвищене газоутворення;
  • гастрит із підвищеною кислотністю;

Щоб уникнути метеоризму, варто вживати черешню невеликими порціями по 150 г через 30 хвилин після їжі.

Як вибрати та зберігати черешню 2023

Черешню слід мити тільки перед вживанням. Фото: Anna Tukhfatullina
Черешню слід мити тільки перед вживанням. Фото: Anna Tukhfatullina 

Стигла черешня має гладку, блискучу шкірку без плям. Матовість, вм'ятини та гіркуватий запах говорять про те, що ягода перележала. Краще, щоб у ягід зберігалися зелені плодоніжки - така черешня свіжа і довго зберігатиметься.

Колір відрізняється у залежності від сорту - черешня буває жовтою, рожевою та темно-червоною. Остання зазвичай найсолодша і найнасиченіша за смаком. Сезон черешні - кінець червня - середина липня, у цей час ягоди максимально корисні та смачні.

Черешню зберігають у холодильнику у паперовому пакеті, плодоніжки не видаляють. У холодильнику у відділенні для фруктів черешня пролежить до 10 днів, найгірше зберігаються світло забарвлені сорти та рання ягода. Черешню миють лише безпосередньо перед вживанням.

Найсмачніший джем із черешні: рецепт

Звичайний джем із черешні - чудовий спосіб зберегти смак літа надовго. Ось простий рецепт, який можна використовувати для приготування джему із черешні:

Інгредієнти:

  • 1 кг черешень
  • 800 г цукру
  • 2 столові ложки лимонного соку

Інструкції:

  • Почніть з миття черешень, а потім вийміть кісточки з черешень. Це можна зробити за допомогою спеціального пристрою для видалення кісточок або просто розрізавши черешні пополам та витягнувши кісточку.

  • Покладіть черешні у велику каструлю. Додайте цукор та лимонний сік. Перемішайте, щоб розподілити цукор рівномірно.

  • Розігрійте каструлю на середньому вогні, поки цукор повністю не розчиниться. Після розчинення цукру збільште вогонь до середньої величини та доведіть суміш до кипіння.

  • Після закипання знизьте вогонь до мінімуму та готуйте джем протягом 45-60 хвилин, часто помішуючи. Протягом цього часу черешні повинні стати м'якими, а сироп - густим.

  • Під час готування джему підготуйте банки для консервації. Дезінфікуйте їх, помістивши в кип'яток на декілька хвилин або використовуючи інший метод консервації за вибором.

  • Після готування джему зніміть каструлю з вогню та залийте джем у підготовлені банки. Зачиніть банки кришками.

  • Поверніть банки дном вверх та залиште їх на кухонному рушнику протягом декількох годин.

  • Насолоджуйтесь! Смачного!

Нагадаємо, раніше Інформатор писав про п'ять корисних властивостей полуниці, про які ви могли не знати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube