Захист неба. Бундесвер показав навчання українських бійців на системах ППО IRIS-T

Новітня система ППО IRIS-T здатна захистити від ворожих ударів українські міста. Її не має на озброєнні навіть сам Бундесвер.

Захист неба. Бундесвер показав навчання українських бійців на системах ППО IRIS-T
Українські військові опановують ППО IRIS-T

Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги та продовжує навчання бійців ЗСУ на найсучасніших системах ППО IRIS-T.

Німецькі військові, які навчають українських бійців, використовують свій досвід роботи зі схожими системами, що вже є на озброєнні у Німеччині, повідомляє Бундесвер. 

Місце проведення тримається у секреті, як і деталі навчання. Відомо, що участь у них беруть близько 40 українських військових. Вони навчаються за прискореним курсом, який передбачає практику у шість-сім тижнів.

У ході навчань застосовують загальні сценарії обстрілів противника, щоб ефективно моделювати використання системи.

Варто зауважити, що система IRIS-T SLM забезпечує захист від широкого спектра загроз, включаючи повітряні атаки з безпілотників, літаків, гелікоптерів та крилатих ракет.

Захист неба. Бундесвер показав навчання українських бійців на системах ППО IRIS-T 1

Захист неба. Бундесвер показав навчання українських бійців на системах ППО IRIS-T 2

Захист неба. Бундесвер показав навчання українських бійців на системах ППО IRIS-T 3

На що здатна IRIS-T SLM

IRIS-T SLM є наземною системою протиповітряної оборони, розробленою німецькою компанією Diehl Defence. Система, вартістю 140 мільйонів євро, складається з кількох компонентів: радіолокаційної системи, командного пункту та трьох ракетних установок, встановлених на вантажівках.

Вона запускає ракети для захисту від атаки ворожих вертольотів, літаків, крилатих ракет. Радар визначає напрямок атаки, а головка самонаведення, яка реагує на теплове випромінювання, успішно влучає у ціль.

Дальність дії системи значно більша, ніж у зенітних ракет, приміром таких, як Stinger, які також постачає Німеччина в Україну. IRIS-T SLM може збивати цілі на висоті до 20 кілометрів і на дальності до 40 кілометрів. Таким чином, певна ділянка території отримує своєрідний "захисний екран". 

Одна така система може захистити місто середнього розміру, приміром, таке як Нюрнберг чи Ганновер.

Зенітний комплекс мобільний і може швидко змінювати місце розташування під час розвідки противника. Через короткий час система знову готова до запуску. 

До слова, навість Бундесвер поки що не має такої системи ППО.

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що Німеччина поповнить власні військові запаси новими танками.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube