Із полону повернули «Пташку», Вершиніна, Діанова та інших українських захисників

Читать на русском

Обмін відбувся у Чернігівській області

Читать на русском
Із полону повернули «Пташку», Вершиніна, Діанова та інших українських захисників

Обмін відбувся у Чернігівській області

З полону рашистів вдалось повернути захисників Маріуполя. Серед них військові "Азову". Обмін відбувся у Чернігівській області. 

Як передає Інформатор, про це, серед інших, повідомив колишній командир полку "Азов" Максим Жорін. Також про це пише "Суспільне". 

"Відбувся обмін полоненими, частина азовців вдома. Нарешті ми змогли повернути ще частину захисників Маріуполя, в тому числі бійців полку АЗОВ. Сьогодні ввечері відбувся обмін, якого ми так довго чекали", - зазначив він

У мережі поширюють фото звільнених полонених. Серед них керівник патрульної поліції Маріуполя Михайло Вершинін, парамедикиня Катерина Поліщук з позивним "Пташка" та старший сержант 36-ї бригади Михайло Діанов.

Крім того, з опублікованих фото стало відомо, що повернулись додому:  в.о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський "Волина", заступник командира полку "Азов" Святослав Паламар "Калина", а також командир полку "Азов" Денис Прокопенко "Редіс". 

Із полону повернули «Пташку», Вершиніна, Діанова та інших українських захисників 1

Що відомо про обмін полоненими 

Україна та росії проводять обмін полоненими та тілами загиблих військових. Процес повернення тіл відбувається відповідно до норм Женевської конвенції. Найбільший обмін відбувся наприкінці червня, тоді повернули з полону 144 військових, з них 95 - оборонці "Азовсталі".

Робота над поверненням усіх полонених українських захисників триває. Нещодавно в інтерв'ю"УП" керівниця патронатної служби полку "Азов" Олена Толкачова розповіла, що росія передає тіла українських загиблих військових у жахливому стані, іноді немає з чого взяти ДНК. За її словами, Генеральний штаб України займається пошуковими роботами загиблих.

При Генштабі є спеціальна служба, яка називається "На Щиті", раніше мала назву "Евакуація 200". Вона відповідає за цей напрям роботи. Генштаб і "На щиті" виконують складну й небезпечну роботу, їдуть вже навіть не у сіру зону, а на лінію зіткнення, і там обмінюються тілами. І потім, коли вони приїжджають до Києва. Далі проводять первинний огляд і реєстрацію. Потім іде опізнання за судово-медичної експертизи, процедурою ДНК або якимись особливими ознаками. Далі викликають родичів, і вони вже підписують протокол опізнання, що так, вони згодні, що це саме їхній родич, або чекають співпадіння ДНК.

Нагадаємо, з російського полону на тимчасово окупованій території Херсонської області звільнили п'ятьох українців. Крім того, в Україні створили спеціальний табір для військовополонених окупантів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.