Ситуація на Куп'янщині залишається стабільно складною
Зі 135 тисяч мешканців Куп'янського району, які тут проживали до вторгнення, 35 тисяч залишаються в окупації. Деякі з тих, хто виїхав під час обов'язкової евакуації, намагаються повернутися, щоб посадити городи.
Як повідомив начальник Куп'янської районної військової адміністрації Андрій Канашевич, люди не поспішають евакуюватися. Більшість тих, хто хотів виїхати, вже це зробили.
"Зараз почався сезон городніх робіт, тому деякі люди ризикують повернутися до своїх домівок, щоб посадити городи і потім раз на тиждень приїжджати доглядати за ними", - повідомив Канашевич.
Він додав, що ситуація на Куп'янщині залишається складною. Окупанти розширили географію своїх штурмів, зосередившись на напрямку до населеного пункту Піщане. Протягом тижня їхні дії активізувалися, вони намагаються прорватися на кількох напрямках одночасно. Проте українські військові успішно дають відсіч окупантам, не даючи їм захопити нові території.
Життя людей під постійними обстрілами складне і небезпечне. Ті, хто залишилися, змушені ховатися в підвалах, шукати їжу та воду. Багато будинків пошкоджені або зруйновані.
12 травня російські війська захопили шість сіл Харківської області: Стрілечу, Пильне, Красне, Борисівку, Огірцеве та Плетенівку. За даними DeepState, за останню добу окупанти також просунулися біля Вербового, в Красногорівці, Нетайловому, західніше Семенівки та східніше Новопокровського.
На Вовчанському напрямку тривають запеклі бої. За інформацією Генштабу, ворог задіяв до п'яти батальйонів, щоб захопити місто.
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що Росія може планувати наступ під Вовчанськом з метою тиску на тилові лінії української оборони на Куп'янському напрямку. Це може змусити українське командування відвести підрозділи з цієї ділянки фронту.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у ГУР МО підтвердили, що знали про майбутній наступ РФ на Харківщину.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.