Заборона УПЦ МП, затримання Павла Дурова та удари новою ракетою по Росії: головні події тижня

Цього тижня частково повернулися відключення світла, Рада ухвалила низку важливих рішень, індійський прем’єр відвідав Київ, відбувся обмін військовополоненими, а по Росії знову прилітало – і подекуди це були нові українські дрони-ракети

Новини тижня 19-25 серпня
Головні новини тижня, який добігає кінця. Колаж: Інформатор

На самому початку тижня українці знову зіштовхнулися з відключеннями світла, а російські окупанти вдарили по Тернополю, що призвело до значного погіршення стану повітря. Водночас народні депутати Верховної Ради нарешті проголосували за заборону московської церкви та ратифікували Римський статут Міжнародного кримінального суду, а у Франції затримали засновника “Телеграму” Павла Дурова. Крім того, Україна цього тижня відзначила 33-тю річницю Незалежності, а президент Володимир Зеленський презентував нову ракету-дрон “Паляниця”, яку навіть вже було застосовано для атак по ворогу.

Понеділок, 19 серпня: повернення відключень світла

Цілодобове світло знову стало мрією з поверненням спеки, що, своєю чергою, повернуло українцям графіки відключень світла. Застосовують їх нечасто і навіть не протягом всього дня, але вже зрозуміло, що дефіцит в системі є.

Вівторок, 20 серпня: заборона УПЦ МП, удар по Тернополю

Депутати Верховної Ради цього дня ухвалили історичне рішення – у другому читанні більшістю голосів підтримали заборону діяльності релігійних організацій, пов’язаних з Росією. Простіше кажучи – заборонили Українську православну церкву Московського патріархату. Їй відводиться дев’ять місяців на те, щоб повністю припинити будь-які зв'язки з церквою ворога. Документом передбачений чіткий порядок контролю, який передбачає дотримання вимог.

Результати голосування. Фото: Ярослав Железняк
Результати голосування. Фото: Ярослав Железняк

Також у вівторок російські окупанти вдарили шахедами та ракетами по території України, зокрема, по одному із паливно-мастильних об'єктів у Тернополі. Це спричинило сильну пожежу і забруднення повітря. Фахівці фіксували в області перевищення вмісту хлору у 4-10 разів.

Фото: ДСНС
Фото: ДСНС

Середа, 21 серпня: ратифікація Римського статуту МКС

Ще одне історичне рішення парламентарів на цьому тижні – ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду. Це одне із зобов’язань щодо євроінтеграції нашої країни, а також воно дасть можливість нашій державі набути повноправного членства в МКС. Чому в Україні цього не зробили раніше та через що деякі політики досі виступають проти рішення – Інформатор розбирав у своєму матеріалі.

Четвер, 22 серпня: атаки по Росії

Середина тижня відзначилася результативними атаки по території Росії. Спочатку росЗМІ написали про пожежу у порту “Кавказ” Краснодарського краю, після чого почали писати про ймовірний удар. Так і було – українська ракета спричинила потоплення порома Акватрейдер (який зараз називається "Конро Трейдер" - ред.). Судно було завантажене залізничними цистернами з паливом, там також перебував екіпаж. ЗМІ писали, що атаку могли здійснити ракетами “Нептун”.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/3148

Цього ж дня Сили оборони вдарили безпілотниками по аеродрому Маринівка в Росії зі складами з КАБами та бомбардувальниками Су24 та Су34. Зокрема, зруйнували та пошкодили ангари для літаків, з яких уціліло лише шість – половина від того, що було до атаки. Повністю знищено 3 ангари, ще 2 пошкоджено. Втрати в літаках аналітики оцінюють від 1 до 5 бортів Су-34.

Удар по аеродрому РФ. Колаж: Інформатор
Удар по аеродрому РФ. Колаж: Інформатор

П’ятниця, 23 серпня: візит прем’єр-міністра Індії у Київ

У день, коли Україна відзначала День державного прапору, у Київ вперше за всю історію незалежності прибув із візитом прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді. Він зустрівся з президентом Зеленським, з яким підписали чотири стратегічні угоди. Вони домовились про взаємодію у галузях сільського господарства та харчової промисловості, культурної та грантової взаємодії, а також про взаємодію у сфері медицини. 

Моді та Зеленський. Фото: ОП
Моді та Зеленський. Фото: ОП

Субота, 24 серпня: День Незалежності України, нова ракета-дрон Паляниця, обмін полоненими, затримання Дурова у Франції

Субота була насичена на події. Цього дня наша держава святкувала 33-тю річницю відновлення Незалежності. І саме у цей день Володимир Зеленський повідомив, що ЗСУ почали застосовувати у боях нову ракету-дрон “Паляниця”, яку використали вперше саме 24 серпня. Вона запускається з наземної платформи та має дальність польоту до 600-700 км. У неї турбоактивний двигун, а бойова частина і система наведення залишаються засекреченими.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/3166

Також Україна та Росія провели обмін військовополоненими. Йдеться про 115 осіб з обох боків. Серед них є захисники Маріуполя, Гостомеля, прикордонники, нацгвардійці. Водночас серед них знову не було жодного бійця “Азову”.

Фото: ОП
Фото: ОП

Крім того, президент підписав закони про заборону УПЦ МП та ратифікацію Римського статуту МКС. Також підписав документ про статус військових, що воюють на території Росії, а також закон, що стосується декларування та поводження з вогнепальною зброєю.

Цього ж дня у паризькому аеропорту співробітники жандармерії повітряного транспорту затримали російського програміста Павла Дурова одразу після того, як він вийшов зі свого приватного літака. За даними ЗМІ, серед претензій – недостатня модерація чатів Telegram, небажання співпрацювати з правоохоронними органами, функції з пересилання криптовалюти. 

Неділя, 25 серпня: смерть конструктора “Іскандер-М”, втеча Дмитрука

В Росії повідомили про смерть Олега Мамалиги – головного конструктора ракетного комплексу "Іскандер-М", який окупанти часто використовують для атаки українських міст під час війни. Йому був 91 рік. Він все життя працював у коломенському КБ машинобудування, яке сьогодні є частиною холдингу "Високоточні комплекси".

Також стало відомо, що народний депутат Артем Дмитрук, який в Україні захищав церкву Московського патріархату, незаконно виїхав за кордон. Про це розповіли джерела видання “Українська правда”.

Ба більше, за кілька годин після цієї новини Офіс генпрокурора оголосив про підозру Дмитруку через напади на правоохоронця та військового. Його викликали до слідчого Державного бюро розслідувань для проведення слідчих та процесуальних дій на 29 та 30 серпня. За даними журналістів, нардеп ще вчора залишив територію Молдови та вилетів до Риму.

Заборона УПЦ МП, затримання Павла Дурова та удари новою ракетою по Росії: головні новини тижня 6

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube