Захист військових, Римський статут та декларування зброї: Зеленський підписав низку важливих законів

Зокрема він схвалив ратифікацію Римського статуту та виплати військовим, що воюють на території Росії

Зеленський
Зеленський підписав низку важливих для України законів

Президент України Володимир Зеленський 24 серпня у День Незалежності підписав декілька важливих для країни законів. Зокрема про ратифікацію Римського статуту. Також підписаний документ про статус військових, що воюють на території Росії, він стосується соцзахисту військових, які беруть участь у бойових діях зокрема у Курській області.

Про це йдеться на сайті верховної Ради. Крім того були підписані закони, що стосуються декларування та поводження з вогнепальною зброєю, правового статусу іноземних добровольців та виключення обчислення строків досудового розслідування у кримінальних провадження щодо воєнних злочинів та злочинів геноциду.

№11483 - про статус військових, які воюють на території Росії

Закон гарантує військовим, що воюють на території у РФ, зокрема в Курській області, такі ж виплати та преференції, як на передовій. Документ унеможливлює неоднакове застосування на практиці положень Закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей" для бійців, які беруть участь в операції у Курській області. Дія Закону поширюватиметься на:

  • військовослужбовців ЗСУ;
  • інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення;
  • державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями;
  • Служби зовнішньої розвідки України;
  • розвідувального органу Міністерства оборони України;
  • розвідувального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону;
  • Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

№9585 - про правовий статус іноземних добровольців

Згідно з документом закріпляються можливості реалізації прав іноземців та осіб без громадянства, які захищають територіальну цілісність України, та членів їх сімей на отримання посвідок на тимчасове проживання, дозволів на імміграцію або набуття громадянства України.

Зокрема, закон передбачає можливість отримання добровольцями дозволів на імміграцію або набуття громадянства на підставі паспортних документів, строк дії яких закінчився, бо часто вони не можуть отримати новий паспорт, адже "в разі повернення додому їм загрожують тюремні строки та навіть смертна кара".

№9538 - вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю

Згідно закону, цивільні особи, які знайшли або мають у володінні не задекларовану вогнепальну зброю та боєприпаси до неї, повинні впродовж місяця звернутися до органів Національної поліції для її декларування або здачі. Відповідна норма діятиме на час воєнного стану та 90 днів після його закінчення. Після цього цивільні особи повинні здати знайдену та задекларовану вогнепальну зброю і невикористані боєприпаси до поліції у термін, що становить не пізніше 90 днів після закінчення воєнного стану.

Закон також зобов'язує цивільних, які знайшли вогнепальну зброю, її основні частини або боєприпаси до неї, негайно повідомити Національну поліцію України про такий факт за спеціальним номером "102" або "112" та впродовж 24 годин передати їх до органів Національної поліції в будь-який зручний спосіб для подальшої здачі чи декларування або вказати на їх місцезнаходження для подальшого вилучення.

№9314-д - виключення обчислення строків досудового розслідування у кримінальних провадження щодо воєнних злочинів та злочинів геноциду

Метою закону є забезпечення ефективного здійснення досудового розслідування кримінальних проваджень в умовах воєнного стану, зокрема шляхом виключення обчислення строків досудового розслідування у кримінальних провадженнях щодо воєнних злочинів та злочину геноциду, по яких особі не повідомлено про підозру, а також удосконалення порядку обчислення строків досудового розслідування кримінальних проваджень, зареєстрованих в умовах воєнного стану.

№0285 - закон про ратифікацію Римського статуту

Ратифікація Римського статуту передбачає внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України, які подаються на розгляд Верховної Ради разом з основним проєктом закону та ухвалюється одночасно. Крім того, ратифікація дасть можливість Україні стати повноправним членом у Міжнародному кримінальному суді.

  Президент підписав закон про заборону РПЦ

Також у День Незалежності України 24 серпня президент Володимир Зеленський підписав закон про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов'язаних з Росією. Відповідний документ з підписом глави держави повернутий і знаходиться на сайті Верховної Ради. Свій підпис український президент Зеленський поставив символічно - у 33 річницю Незалежності нашої країни. Ухвалення закону про заборону російської церкви для української незалежності було стратегічним питанням. Закон набуде чинності через 30 днів, а у УПЦ МП є лише дев'ять місяців на те, щоб порвати будь-які зв'язки з російською церквою.

Раніше Зеленський заявив, що Україна робить ще один крок до повного визволення від російського впливу. Українське православ'я визволяється від московських чортів. 

Депутати Верховної Ради України вдень 20 серпня у другому читанні підтримали законопроєкт №8371 про заборону діяльності релігійних організацій, пов’язаних з Росією. Документ, ухвалення якого затягувалось місяцями, прийняли в цілому. За підтримку заборони російської церкви в Україні віддали свої голоси 265 народних обранців. В УПЦ МП є дев'ять місяців на те, щоб відхреститися від РПЦ. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube