Загалом на саміт запрошені представники 30 країн, серед яких є держави Заходу, Бразилія, Індія та Україна. Росія у цьому відсутня
Саудівська Аравія запланувала провести мирні переговори щодо врегулювання війни в Україні 5-6 серпня у місті Джидда. При цьому росію на захід не запрошують.
У публікації видання WSJ зазначається, що на саміт щодо миру в Україні збираються представники західних країн, України та ключових країн, що розвиваються. Серед них: Індія, Бразилія, Індонезія, Єгипет, Мексика, Чилі та Замбія.
Велика Британія, Південна Африка, Польща та Євросоюз вже підтвердили свою участь. Від США заплановано участь радника Білого дому з нацбезпеки Джейка Саллівана. Про участь КНР у цій зустрічі не згадується, а росію взагалі не запросили, оскільки організатори не бачать у цьому сенсу.
На саміті цього року не буде росії, яка уникає серйозних розмов про мир і дотримується максималістських вимог щодо будь-якого врегулювання. Це відбувається у міру того, як війна, схоже, зайшла в глухий кут, — стверджує WSJ.
Проведення мирних переговорів має на меті посилити зусилля щодо консолідації міжнародної підтримки мирних вимог України. З іншого боку, цей саміт відбудеться на тлі серйозної боротьби між росією та західними партнерами України за підтримку країн, що розвиваються, адже багато з них досі дотримуються нейтралітету щодо війни в Україні.
WSJ наголошує, що українські та західні представники сподіваються, що наслідком переговорів у Джидді стане підписання світовими лідерами "загальних принципів врегулювання" війни в Україні. Вони й мають стати основою для майбутніх переговорів між росією та Україною, але з врахуванням мирних пропозицій Києва.
WSJ також пов'язує активізацію посередницьких зусиль Саудівської Аравії з подіями 2022 року, коли США звинуватили Ер-Ріяд у підтримці росії. У США тоді заявили, що Саудівська Аравія сприяла розвитку економіки рф, встановивши високі ціни на нафту.
Саудівська Аравія офіційно займає нейтральну позицію у російсько-українській війні. Країна вибрала "активний нейтралітет", що означає, що вона не підтримує жодну зі сторін конфлікту, але прагне допомогти досягти миру.
Така позиція Саудівської Аравії може бути позитивним результатом для України, адже у минулому році відносини між росією і Саудівською Аравією були дуже близькими. Тепер, коли Саудівська Аравія виступає посередником між Україною і росією, вона може допомогти досягти мирного врегулювання конфлікту.
Візит президента України Володимира Зеленського до Саудівської Аравії також є важливим кроком у цьому напрямку. Зеленський виступив на саміті Ліги арабських держав і закликав країни арабського світу надати Україні підтримку. Він також попросив Саудівську Аравію допомогти звільнити українських полонених.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Саудівська Аравія готова бути посередником у для завершення війни в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.