За тиждень до підриву Каховської ГЕС в рф дозволили не розслідувати аварії на небезпечних об'єктах: документ

Документ, підписаний головою російського уряду Михайлом Мішустіним, набув чинності 31 травня

Документи і Каховська ГЕС
Росіяни заздалегідь підготувалися до підриву гідроелектростанції

Влада рф за тиждень до підриву Каховської ГЕС, яка 6 червня із-за жорстоких дій окупантів опинилася під водою, запровадила постанову, яка дозволяє уникати розслідування аварій та терактів на небезпечних об’єктах, у тому числі на тимчасово окупованих територіях, які рф вважає "своїми". Цей документ, підписаний головою уряду Михайлом Мішустіним, набув чинності з 31 травня 2023 року.

Про це йдеться в постанові уряду рф № 873 "Про особливості застосування на територіях "ДНР", "ЛНР" (так називають на рф тимчасово окуповані території України - ред.), Запорізької та Херсонської областей положень законодавства рф у сферах промислової безпеки небезпечних виробничих об'єктів та забезпечення безпеки гідротехнічних споруд". Згідно з опублікованим документом, на небезпечних об’єктах, у тому числі тимчасово окупованих територіях, аварії та терористичні дії більше не будуть розслідуватися.

Зазначений документ, який набув чинності в останній день травня, встановлює, що розслідування аварій на небезпечних виробничих об’єктах та гідротехнічних спорудах, що відбулися "внаслідок воєнних дій, диверсій та терористичних актів", більше не проводитиметься до 1 січня 2028 року.

За тиждень до підриву Каховської ГЕС в рф дозволили не розслідувати аварії на небезпечних об'єктах: документ 1

Документ також містить і інші пункти. Там зазначено, що до 1 вересня 2023 року та до 1 березня 2024 року у "ДНР", "ЛНР", Запорізькій та Херсонській областях не буде застосовуватися частина пунктів федерального закону рф щодо промислової безпеки небезпечних виробничих об’єктів та безпеки гідротехнічних споруд.

Що сказали в Україні, ЄС і НАТО про підрив росіянами ГЕС

Президент України Володимир Зеленський назвав підрив Каховської ГЕС терактом. Він заявив, що РНБО погодила комплекс міжнародних і безпекових заходів, щоб притягти росію до жорсткої відповідальності.

Європейський Союз попередив росію про наслідки за цей акт. Питання підриву стане предметом обговорень на червневому засіданні Європейської комісії, заявив Шарль Мішель. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенбер засудив підрив ГЕС як жорстокість російської війни в Україні. Тим часом офіційний акаунт ООН в Twitter ретвітнув повідомлення Офісу ООН з координації гуманітарних питань в Україні, що наголошує на недопустимості використання громадянської інфраструктури як військових цілей.

Нагадаємо, Інформатор писав, якими будуть наслідки підриву ГЕС. Також публікував жахливі кадри, на яких Херсонщина йде під воду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube