Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Бригади екстреної допомоги виїжджають в разі критичного стану до пацієнтів з COVID-19
В Україні екстрена медична допомога за номером 103 є безкоштовною. Людина отримує її незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Також для виклику швидкої не потрібно електронне направлення.
Про це повідомляє прес-служба Національної служби здоров'я України,- передає інформатор .
"Швидкість прибуття бригади екстреної медичної допомоги залежить від стану пацієнта і категорії звернення. І саме це впливає на час приїзду швидкої. Це - критичні, екстрені, чи не екстрені та непрофільні звернення", - йдеться в повідомленні.
За зверненнями, що відносяться до категорії критичні,час прибуття становить 10 хвилин з моменту звернення до диспетчера. Критичне звернення означає, що пацієнт потребує реанімаційних заходів. Це стан, який супроводжується відсутністю дихання, неефективним диханням, масивною крововтратою або кровотечею.
При екстреному зверненні час прибуття - 20 хвилин. Екстрене звернення означає, що пацієнт знаходиться в невідкладному стані, що супроводжується порушенням свідомості, ознаками кровотечі, ознаками гострого коронарного синдрому, ознаками гострого мозкового інсульту, розладами дихання.
До категорії не екстрених належать звернення щодо пацієнта, стан якого не є невідкладним і не погіршиться через відстрочку надання медичної допомоги, проте він вимагає оцінки стану здоров'я медичним працівником. У таких випадках диспетчер, рекомендує пацієнту звернутися до свого сімейного лікаря або до найближчої лікарні, яка працює цілодобово, або направить до пацієнта бригаду, яка не виконує критичні або екстрені виклики.
Непрофільні звернення це ті, при яких стан пацієнта не є невідкладним і не вимагає медичної допомоги бригадою швидкої. У таких випадках диспетчер надасть дистанційну медичну консультацію.
Навіть при критичному і екстреному виклику час прибуття 10 і 20 хвилин без урахування таких обставин як ускладнення дорожнього руху, метеорологічні умови, сезонні особливості та епідеміологічна ситуація.
У НСЗУ підкреслили, що не можна перебільшувати наявні симптоми, щоб диспетчер не направив бригаду з екстрених випадків до пацієнта, який має скарги на температуру і при цьому ще не прийняв жарознижуючі ліки. Адже тоді людина з підозрою на інфаркт або інсульт, який дійсно потребує екстреної допомоги, може її не дочекатися.
Нагадаємо, з 1 квітня Україна розширить перелік безкоштовних медичних послуг для онкохворих. Крім того, в Україні запровадять договори керованого доступу.
Також Інформатор розповідав, в яких випадках потрібно викликати швидку допомогу в Україні, і коли її надають безкоштовно.