За роки війни рейтинг недовіри до Зеленського збільшився у 5,5 разів - опитування КМІС

Станом на грудень 2024 року 52 відсотки українців висловили довіру Зеленському. А 39 відсотків – недовіру

Соцопитування фіксують значне зменшення довіри до Зеленського
Соцопитування фіксують значне зменшення довіри до Зеленського

За роки війни рівень довіри українців до президента Володимира Зеленського значно знизився. Як свідчить опитування КМІС, якщо на початку вторгнення у 2022 році 90 відсотків українців довіряли Зеленському, то станом на грудень 2024 року тільки 52 відсотки громадян продовжують довіряти президенту. А частка тих, хто не довіряє, збільшилася з 7 до 39 відсотків, тобто у 5,5 разів.

За даними Київського міжнародного інституту соціології, у грудні 2024 року президенту Володимиру Зеленському довіряли 52% українців, не довіряли 39%. Решта 9% відповіли, що не можуть визначитися із своїм ставленням.

Динаміка довіри Президенту В. Зеленському протягом 2019-2024 років
Динаміка довіри Президенту В. Зеленському протягом 2019-2024 років

Ці цифри динамічно змінювалися у 2024 році. Ще у травні частка тих, хто довіряє, становила 59 відсотків, а тих, хто не довіряє, - 36 відсотків. У лютому 2024 року Зеленському довіряли 64 відсотки українців, 35 не довіряли. У КМІС зазначили, що збільшення частки тих, хто не довіряє, відбувалося за рахунок тих, хто раніше мав невизначеність у своєму ставленні до президента. Тобто між жовтнем і груднем зросла насамперед невизначеність, а не недовіра, зазначили автори.

"Хоча показники довіри за рік погіршилися, проте баланс довіри-недовіри залишається позитивним – плюс 13 відсотків", – зазначили у КМІС.

Наприкінці 2023 року президенту довіряли 77 відсотків українців, а не довіряли 22 відсотки. У травні 2022 року 90 відсотків українців довіряли президенту, а 7 відсотків – не довіряли.

У всіх регіонах України ситуація досить схожа і баланс довіри-недовіри – позитивний. Трохи краще ставлення до Зеленського на Заході (баланс довіри-недовіри становить +27%) та в Центрі (+13%). На Півдні та Сході показники довіри також досить високі, але дещо нижчі і баланс довіри-недовіри у цих регіонах близький до нуля.

Опитування проводилося Київським міжнародним інститутом соціології 2-17 грудня 2024 року серед 2000 респондентів. Статистична похибка вибірки не перевищує 4,1%.

Схожих висновків дісталися автори іншого опитування про довіру до президента та інших відомих фігур, яке проводилося у листопаді. За його результатами, президент має підтримку 46% опитаних. Але більше за нього українці довіряють Валерію Залужному та Кирилові Буданову.

Окрім того, значно скоротилася кількість українців, готових терпіти війну стільки, скільки буде потрібно. Скорочення цієї частки населення соціологи почали помічати у жовтні минулого року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube