За рік війни Укрзалізниця перевезла спеціальним санітарним потягом три тисячі поранених

Читать на русском

За один рейс можна перевезти близько 43 важкопоранених чи маломобільних осіб

Читать на русском
Санітарний потяг Укрзалізниці
Санітарний потяг зсередини. Фото: OBOZREVATEL

За один рейс можна перевезти близько 43 важкопоранених чи маломобільних осіб

Перший  медичний поїзд для евакуації поранених цивільних Укрзалізниця запустила 26 березня 2022 року. Його вдалося обладнати в найкоротші терміни, технічне оснащення та екіпірування рейсів здійснили «Лікарі без кордонів». В квітні запустили другий потяг. Подробиці про його функціонування розповіли в Укрзалізниці.

Уперше потяг вирушив до Лисичанська на Луганщині, коли звідти вивозили мирних жителів. Також ним евакуювали перших пацієнтів із деокупованих міст.

За даними Укрзалізниці, потяг побудували з вагонів-ресторанів. У медичному поїзді є окремий вагон інтенсивної терапії з апаратом УЗД, кисневими концентраторами, апаратами штучної вентиляції легень із потоком кисню до 60 л/хв, дефібриляторами, аналізаторами i-STAT, кардіомоніторинговою системою, інфузійними помпами, є повноцінні палати та повний спектр необхідних медикаментів.

У потязі пліч-о-пліч із залізничниками працює інтернаціональна медична команда в складі терапевтів, хірургів, анестезіологів та медичних сестер.

"Це був непростий виклик для залізничників, адже у світі вже довгий час не було практики побудови евакуаційних медпоїздів, тим паче в такий максимально стислий термін. Але в нас не було часу на довге проєктування, адже війна була вже в розпалі, це було питання порятунку якомога більшої кількості життів. Зрештою вже за місяць, 26 квітня, «Лікарям без кордонів» було передано другий – ще більший, на цей раз 8-вагонний – поїзд, що став повноцінним шпиталем на колесах для вивозу поранених із міст, наближених до зони ведення бойових дій, та доставки їх до госпіталів та лікарень на заході", – зазначили в Укрзалізниці.

Один рейс зазвичай триває одну-півтори доби. У спецвагонах працюють шість лікарів, 12 медсестер, близько 20 працівників Укрзалізниці та санітарів. За один рейс можна перевезти близько 43 важкопоранених чи маломобільних осіб та людей, що їх супроводжують.

З міркувань безпеки, в Укрзалізниці не повідомляють про напрямок руху потяга та зупинки.

Раніше ми писали, що Укрзалізниця запланувала додаткові поїзди до Великодня й травневих свят. Залізниця пропонує поїхати до Одеси, Львова, Кривого Рогу, Дніпра, Ковеля, Харкова. Інформатор надає новий розклад.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.