«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Франція повернулася до командування у 2009 році
Кандидатка у президенти Франції, дружня росії Марін Ле Пен хоче, щоб Франція залишила об'єднане командування НАТО. При цьому вона не має наміру відмовлятися від ключової статті 5 договору Альянсу, яка передбачає колективну оборону.
Про це Ле Пен заявила на пресконференції у середу, передає Інформатор із посиланням на Le Monde.
"У разі мого обрання я хотіла б прояснити всі непорозуміння. Я просто хочу возз'єднатися з тією політикою, яка була у нас з 1966 по 2009 рік, яка жодним чином не мала на увазі підпорядкування Москві", - заявила Ле Пен.
За її словами, вона "ніколи не віддасть збройні сили Франції під командування, яке не підпадає під національний суверенітет - ні під об'єднане командування НАТО, ні під майбутнє європейське командування".
"Тому я запропоную вийти не з НАТО, а з її об'єднаного командування, як це було з 1966 до 2009 року", - заявила Ле Пен.
Вона заявила, що не планує відмовлятися від застосування статті 5 Північноатлантичного договору про колективну безпеку. Ця стаття передбачає, що у разі нападу на одного члена НАТО всі союзники приєднуються до його оборони.
"Щойно російсько-українська війна закінчиться і буде врегульована мирним договором, я висловлюся за реалізацію стратегічного зближення між НАТО і Росією", - заявила Ле Пен.
Франція вийшла з військового командування Північноатлантичного альянсу в 1966 за рішенням тодішнього президента Шарля де Голля. Так він хотів продемонструвати незалежність від США з військових питань. Країна повернулася до командних структур НАТО через 43 роки.
Нагадаємо, раніше Інформатор розібрався, як вплинуть на Україну результати виборів у Франції у разі перемоги кожного з кандидатів.
Зазначимо, минулої неділі у Франції відбувся перший тур президентських виборів. За їхніми результатами чинний президент Еммануель Макрон отримав 27,84% голосів, Марін Ле Пен — 23,15%, у Жан-Люка Меланшона —21,95%. Таким чином перші двоє зустрінуться за два тижні у другому турі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.