Протягом місяця постраждали понад 3000 українців
В Україні з’явилася нова шахрайська схема. Зловмисники пропонують людям легкий заробіток в інтернеті – потрібно лиш ставити “лайки” та “робити перегляди” у різних соцмережах. Втім, закінчується це для українців недобре, адже лише за листопад у них вкрали 65 мільйонів гривень.
Про це повідомив співзасновник Monobank Олег Гороховський у Telegram. Спочатку шахраї пишуть людям із пропозицією роботу у месенджерах.
“По всій країні тисячі людей одержують сотні тисяч подібних повідомлень щодня! Це обман і наприкінці цього листування ви втратите гроші. Відразу чи за тиждень”, – написав бізнесмен.
Відомо, що “роботодавці” дають людям завдання – “лайкати” застосунки, відеоролики, дописи, писати відгуки, коментарі. За це нібито чесно одразу платять гроші, але невеликі. Це робиться для того, щоб завоювати довіру особи.
Пізніше завдань стає більше та вони стають “серйознішими”. Далі пропонують, щоб людина внесла власні кошти, які нібито потім помножаться. Зазвичай, однією транзакцією це не закінчується, а українці втрачають десятки тисяч гривень, довіряючи аферистам. Втім, останні після обману назавжди зникають.
“Цю схему у нас (в зверненнях у підтримку) закодовано “заробіток в інтернеті” і лише за зверненнями на підтримку за підсумками листопада біля 3000 клієнтів втратили 65 мільйонів гривень. І це тільки у нас, хоча нам вдається виявляти та запобігати понад 70% таких спроб, але це непросто”, – підкреслив Гороховський.
Підприємець також показав фото з прикладом повідомлень з пропозицією про “роботу”. Зазвичай вони надходять із закордонних номерів.
Нещодавно одну злочинну схему розкрили у Харкові. Там затримали чоловіка, який намагався виманити в дружини загиблого захисника 10 тисяч доларів. За ці кошти він обіцяв нібито повернути бійця з російського полону, переконуючи, що той живий. Шахраю вже повідомили про підозру.
Також у Facebook шахраї створили схему атак на облікові записи українських користувачів. Вони тегають публічні групи у соцмережі чи відправляють користувачам спам-повідомення. У них містяться фішингові посилання. Якщо за ними перейти, то миттєво віддається доступ до пароля та логіна від аккаунту злочинцю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.