За 2,5 роки українці в Польщі створили майже 60 тис. підприємств — Польский економічний інститут

Компанії створювали переважно у галузі будівництва, інформації та комунікацій та іншій діяльності у сфері послуг

Українці в Польщі
Українці в Польщі

Українці у Польщі створили 59,8 тис. активних індивідуальних підприємств JDG (jednoosobowa działalność gospodarcza — форма ФОП у Польщі). Про це повідомляє Польський економічний інститут. 

Українці керують 77% нещодавно зареєстрованих іноземцями бізнесами у Польщі. Компанії створювали переважно у галузі будівництва, інформації та комунікацій та іншій діяльності у сфері послуг.

За 2,5 роки українці в Польщі створили майже 60 тис. підприємств — Польский економічний інститут 1

Як зазначає Польський економічний інститут, ведення бізнесу в Польщі є альтернативою оплачуваній роботі для багатьох українців. За даними Управління соціального страхування, у червні 2024 року було 771 тис. осіб застрахованих українців у Польщі. З них 739 тисяч — працювали як наймані працівники або на основі договору доручення/угоди. Частка українців, які працюють нелегально у Польщі, складає 16% громадян у порівнянні з 11% у 2022 році.

Польщі бракує іммігрантів з України: через це там немає кому працювати

Польські компанії стикаються з дедалі більшими труднощами в пошуку працівників. І ситуація може тільки погіршитися. Причина в тому, що потенціал імміграції з країн зі схожою культурою, таких як Україна та Білорусь, поступово вичерпується.

Станом на кінець березня в країні налічувалося понад 112 тисяч вакантних робочих місць. Нестача кадрів відчувається в багатьох сферах, зокрема в будівництві, промисловості, транспорті та логістиці. Про це пише видання Rzeczpospolita.

Наразі в Польщі працює 1,16 мільйона іноземців, що в 11 разів більше, ніж десять років тому. Однак економісти Credit Agricole, на яких посилається Rzeczpospolita, вважають, що можливості для подальшого залучення іноземних працівників вже обмежені. Вони зазначають, що потенціал імміграції з країн зі схожою культурою (наприклад, України та Білорусі) поволі вичерпується, і уряд може посилити міграційну політику, що ускладнить приплив працівників з віддалених країн.

Головний економіст Польської господарської палати Пьотр Сорочинський зазначає, що немає єдиного способу вирішення цієї проблеми. Необхідний комплексний підхід, який включає:

  • працевлаштування іноземців;
  • автоматизацію виробничих процесів;
  • активізацію малозадіяних груп населення (літні люди, люди з інвалідністю, жінки);
  • відкриття університетів для студентів з Центральної Європи та громад Південної та Центральної Америки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube