"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Після військового перевороту Омара аль-Башира було відсторонено від влади
У неділю, 23 квітня, у столиці Судану Хартумі з в'язниці Копер утік повалений президент країни Омар аль-Башир. Це сталося після зіткнення Збройних сил Судану та Сил швидкого реагування неподалік від в'язниці.
Про це повідомляє агентство Al Araby у Twitter.
“Повалений президент Судану Омар аль-Башир втік із в'язниці Копер на північ від Хартума в супроводі великої кількості ув'язнених”, - ідеться в повідомленні.
Омар Хасан Ахмед аль-Башир - військовий і державний діяч, колишній президент Судану. Він прийшов до влади 1989 року внаслідок військового перевороту, пробувши на посаді понад 30 років. Водночас його усунули також унаслідок держперевороту, який стався в Судані у квітні 2019 року.
За роки його правління Судан зазнав ісламізації держапарату і перетворився на країну-ізгоя, яку звинуватили в етнічних чистках у провінції Дарфур.
Омар аль-Башир був першим чинним главою держави, ордер на арешт якого 2009 року видав МКС. Аль-Баширу було пред'явлено звинувачення у злочинах проти людяності (індивідуальні та масові вбивства, тортури, депортації, зґвалтування), а також у військових злочинах (напад на мирних жителів). Ці звинувачення пов'язані з конфліктом, що почався в 2003 році в Дарфурі – регіоні на заході Судану. На думку прокурорів, аль-Башир цілеспрямовано прагнув до знищення неарабських племен, що проживали там (при цьому звинувачення в геноциді йому пред'явлено не було).
У 2019 році аль-Башир був повалений в результаті військового перевороту, і через два роки нова влада країни пообіцяла передати його та інших підозрюваних у військових злочинах до рук МКС. Однак поки що аль-Башир залишається під арештом у Судані.
Звинувачення
Геноцид
Злочини проти людства
Військові злочини
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що троє співробітників Всесвітньої продовольчої програми ООН загинули під час військового конфлікту у Судані. Також ми писали, що американці евакуювали своє посольство із Судану.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.