“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Військові США залучили до операції понад сотню військових та гелікоптери
США евакуювали співробітників американського посольства зі столиці Судану. Відповідну операцію провели вранці 23 квітня збройні сили країни. Вашингтон виявився першим, хто забрав усіх своїх дипломатів із країни, котру захлинуло насильство.
«Сьогодні, за моїм наказом, військові Сполучених Штатів провели операцію з вилучення персоналу уряду США з Хартума… Я пишаюся надзвичайною відданістю співробітників нашого посольства, які виконували свої обов’язки з мужністю та професіоналізмом і втілювали дружбу та зв’язок Америки з народом Судану. Я вдячний за неперевершену майстерність наших військовослужбовців, які успішно доставили їх у безпечне місце», — сказав президент США Джо Байден у заяві, передає CNN.
За словами американських посадовців, весь персонал дипустанов США в країні, а також їхні сім’ї евакуювали. Йдеться загалом про 70 осіб. Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що до операції, якою керувало командування США в Африці, залучили понад сотню спецпризначенців на три вертольоти MH-47. Дипломатів та їхні родини доставили до засекреченого місця та території Ефіопії. В евакуації також допомагали Джибуті та Саудівська Аравія. Під час операції американське командування підтримувало зв’язок як з урядовими силами, так і з повстанцями. Однак жодна зі сторін не допомагала в евакуації, хоча повстанці заявляли протилежне.
На даний час діяльність посольства США в столиці країни Хартумі тимчасово призупинена. Водночас агенція Assosiated Press повідомляє, що в країні залишилися сотні громадян США, які там перебувають як приватні особи.
Військові Франції теж евакуювали персонал дипломатичних установ до ангарів на військовій базі й чекають подальших розпоряджень, повідомляє The New Yourk Post. Натомість Єгипет заявив, що евакуює дипломатів лише після того, як із країни виїдуть усі громадяни.
Американський персонал вирішили евакуювати після важких боїв між Збройними силами Судану (SAF) і Силами швидкої підтримки (RSF). Перших очолює головнокомандувач збройних сил генерал Абдель-Фатахом Бурханом, а протистоїть йому керівник воєнізованого угруповання RSF генерал Мохаммед Хамдан Дагало.
У результаті протистояння вже загинули сотні людей, тисячі поранено. Загинуло троє представників ООН, був, також, напад на американський дипломатичний конвой. Приміщення Червоного Хреста в столиці країни пограбували: грабіжники шукали ліки.
Є повідомлення, що близько половини із загиблих мирних мешканців загинули в провінціях поза межами Хартума. У регіоні вимкнули електроенергію. Не працюють належним чином лікарні, нема телефонного зв’язку та інтернету.
Раніше ми писали про те, що в заручниках опинився екіпаж української авіакомпанії SkyUp. Ми також розповідали про те, що в Судані протестували проти військового перевороту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.