Такі літаки координують пілотів винищувачів для ракетних ударів по Україні
У Білорусі злетів літак далекого радіолокаційного виявлення та управління Іл-76 А-50У "Сергій Атаянц". Він вилетів до росії. Про це повідомила моніторингова група "Беларускі Гаюн". Для чого він в Білорусі знаходився?
14 грудня білоруська моніторингова група «Беларуські Гаюн» повідомила, що до Білорусі прилетів літак далекого радіолокаційного виявлення та управління Збройних сил РФ.
"До Білорусі прилетів літак дальнього радіолокаційного виявлення та управління: Іл-76 А-50У "Сергій Атаянц" із реєстраційним номером RF-93966", - йшлося в повідомленні.
Літак типу А-50 призначений для виявлення, супроводу і визначення державної приналежності повітряних, наземних та морських цілей, видачі інформації про них на командні пункти автоматизованих систем управління, наведення винищувачів на повітряні цілі й літаків фронтової авіації на наземні та морські цілі.
Офіційно літаки перекидають з росії до Білорусі “для проведення спільного патрулювання повітряного простору в рамках спільного навчально-бойового центру підготовки авіаційних підрозділів та підрозділів ППО”.
Повідомляється, що А-50 під таким самим реєстраційним номером був помічений у Білорусі в лютому 2022 року.
Під іншим реєстраційним номером літак ДРЛВ було помічено в небі над Білоруссю 11 липня цього року.
30 грудня моніторингова група «Беларуські Гаюн» в своєму Телеграм-каналі повідомила, що літак знову вилетів до росії.
«За нашими даними, борт ДРЛО Іл-76 А-50У «Сергій Атаянц» с реєстраційним номером RF-93966, який злетів с аеродрому в Мачулищах в 10:12, вилітає з Білорусі в РФ», - написали вони.
Ці літаки призначені для супроводження повітряних цілей та координують пілотів винищувачів для ракетних ударів по Україні.
Крім того, А-50 може виявляти повітряні об’єкти, які рухаються на малій висоті.
Це радянський і російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління. Прийнятий на озброєння у 1989 році.
А-50 був створений на базі військово-транспортного літака Іл-76 на заміну старого Ту-126. До нового літака додали радіотехнічний комплекс Джміль, який утворює авіаційний комплекс радіолокаційного дозору та наведення А-50.
Призначення ДРЛО А-50 полягає у виявленні та супроводженні повітряних та надводних цілей, оповіщенні Збройних сил про повітряну та надводну ситуацію.
Також А-50 може слугувати командним пунктом та застосовуватися для управління винищувачів та ударної авіації при їх наведенні на конкретні цілі.
ДРЛО А-50 має кілька модифікацій:
Технічні характеристики:
Літні характеристики:
Радіолокаційна станція А-50 здатна виявити повітряні цілі на дальності:
Раніше ми писали, що у Міноборони білорусі заявили, що ракета, яка впала 29 грудня в Брестській області, нібито може бути "навмисною провокацією Збройних сил України". Там продовжують стверджувати, що ракета — українська. Всього Мінськ розглядає дві версії.