З новою технологією Starlink Ілон Маск зможе втрутитись у будь-який конфлікт, надавши безплатний доступ до мережі чи швидко заблокувавши його
Вже наступного року SpaceX планує на повну потужність запустити технологію приєднання до супутникової мережі Starlink зі сучасних смартфонів. Це дозволить користуватися інтернетом Starlink без необхідності докуповувати спеціальне обладнання, а Ілон Маск в ручному режимі зможе надавати безплатний доступ до мережі й блокувати його. Завдяки цьому американський мільярдер зможе втручатися у будь-який світовий конфлікт, якщо цього захоче.
Про це пише NZZ. Видання зауважує, що такі нові технології дадуть Маску ще більшу владу.
Компанії Ілона Маска Starlink належить 64% (5300) з усіх активних супутників (8400) довкола Землі. Останні 5 років SpaceX запускає нові пристрої практично щотижня. Більшість супутників компанії перебуває на відстані не більше 550 км від Землі. Завдяки цьому затримка сигналу триває до 20 мілісекунд і майже не помітна для користувачів (у конкурентів Маска така затримка може складати секунди, тому що вони розташовані далі).
"Очікується, що Starlink у найближчі місяці збільшить своє домінування: SpaceX хоче відправити в космос ще 7500 супутників, що вже схвалив американський уряд. Нові супутники під назвою Starlink V2 Mini, на відміну від своїх попередників, мають на борту технологію, необхідну для забезпечення смартфонів на Землі мобільним зв’язком із потужністю 4G", - пише видання.
Фундамент для цього досягнення було закладено наприкінці 2023 року, коли SpaceX отримала ліцензію на тестування зв'язку Starlink зі смартфонами. А в січні 2024 року компанія вивела на орбіту супутники Starlink, серед яких були апарати з підтримкою технології Direct to Cell (DTC). Вже у 2025 році технологія має запрацювати на повну потужність - користувачі зможуть шукати інформацію в інтернеті, відвідувати будь-які сайти, передавати файли та голосові повідомлення.
В результаті Маск може витіснити своїх конкурентів з традиційним сполученням через антени. NZZ зазначає, що у найближчому майбутньому жодна інша компанія не зможе досягти чогось схожого. Проте перш ніж SpaceX зможе зробити послугу доступною для всіх користувачів, компанія спочатку має отримати дозвіл від Федеральної комісії зв'язку США.
Ілон Маск володіє 42% акцій SpaceX, є генеральним директором та має право вирішального голосу. На практиці він може одноосібно ухвалювати будь-які рішення. Наприклад, надавати безплатний доступ до мережі Starlink. Раніше для цього потрібен був час, щоб SpaceX передала спеціальні супутникові тарілки, а вже з наступного року відкрити доступ можна буде моментально.
Видання також пише, що з новою технологією Starlink Ілон Маск зможе втрутитись у будь-який конфлікт, надавши безплатний доступ до мережі чи швидко заблокувавши його. І це буде залежати виключно від його поглядів чи економічної вигоди щодо певної ситуації. Варто згадати, як восени 2022 року Ілон Маск зірвав таємну атаку українських військових на Чорноморський флот рф. Пізніше він пояснив це тим, що боявся початку ядерної війни.
Окрім того, завдяки Starlink Ілон Маск за бажанням зможе відкрити "вікно свободи" в країнах з авторитарним режимом. Наприклад, у КНДР, де більшість населення користується лише цензурованою мережею Кванмйон. Майже 70% усіх домогосподарств Північної Кореї мають мобільні телефони, але лише 1% має доступ до нецензурованого інтернету через супутникові антени. Теоретично кожен мобільний телефон в КНДР зможе підʼєднатися до Starlink, якщо Маск буде не проти.
"У будь-якому випадку: супутниковий інтернет є однією з технологій, які стають глобальним фактором влади. За допомогою Starlink Ілон Маск створює нові факти для геополітики. Він змушує тремтіти диктаторів і впливає на конфлікти на власний розсуд. Це робить одного з найбагатших людей у світі ще могутнішим", - підсумувало видання.
Як повідомило видання Bloomberg, вперше за більш ніж дев'ять місяців Ілон Маск перестав бути найбагатшою людиною світу. Після того, як у понеділок, 4 березня, акції Tesla Inc. впали на 7,2%, Маск поступився позицією на вершині Індексу мільярдерів Bloomberg Джеффу Безосу. Зараз статки Маска становлять 197,7 мільярда доларів, статки Безоса - 200,3 мільярда доларів.
Падіння акцій Tesla у понеділок відбулося після того, як, за попередніми даними, поставки з її заводу в Шанхаї впали до найнижчого рівня більш ніж за рік. Amazon тим часом демонструє найкраще зростання онлайн-продажів з початку пандемії.
Зазначається, що статки Маска можуть зазнати ще більшого удару після того, як суддя штату Делавер скасував його зарплатний пакет у розмірі 55 мільярдів доларів у компанії Tesla, де він є генеральним директором. Суд став на бік інвестора, який оскаржував найбільший в історії компенсаційний план Маска.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Систему "Оберіг" активно обговорюють, особливо у контексті реєстрації військовозобов'язаних. Яким чином ця система буде наповнюватись? Через особисте звернення чи автоматично через банківський ID? Адвокат Ігор Фещенко поділиться своїми думками щодо її реалізації в правовому плані та можливими заходами відповідальності за нереєстрацію в цій системі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.