Ювелірна робота. Як вдалося пошкодити Кримський міст?

Ювелірна робота. Як вдалося пошкодити Кримський міст?

Читать на русском

Вибухівка чи ракети? Що використовували для руйнування Керченського мосту?

Читать на русском
Ювелірна робота. Як вдалося пошкодити Кримський міст?

Вибухівка чи ракети? Що використовували для руйнування Керченського мосту?

Опитані Інформатором військові експерти стверджують, що руйнування Керченського мосту - результат складної, добре продуманої операції. Цей об’єкт надзвичайно ретельно охороняється. Навколо виставлена система ПВО. На в’їздах до Кримського мосту постійно проводяться перевірки та огляди транспорту. 

Як вдалося зруйнувати Керченський міст? 

Військовий експерт Сергій Кузан розповідає Інформатору, що пожежа та руйнування – це наслідок або закладення вибухівки на мості, або вибуху на автомобілі, який проїжджав по ньому, або ж влучання ракети.   

«Це дуже складна була проведена операція із військової та з інженерної точки зору. І дуже вдало, тому що росіяни якраз і будували цей міст, закладаючи туди стійкість в тому числі і до ракетних ударів, прорахували будь-які екстремальні впливи. І для того щоб ці всі речі обійти і зруйнувати, для цього потрібно досить багато зусиль, багато вправності, майстерності і підготовки», - каже Інформатору Сергій Кузан. 

Те, що впали прольоти автомобільного полотна мосту, говорить про те, що була проведена справді ювелірна робота, каже Сергій Кузан. Росіяни вже не зможуть казати, що хтось «невдало покурив».

Керченський міст зазнав руйнувань
Керченський міст зазнав руйнувань

За офіційними даними з рф, автомобільна частина мосту "просіла", залізнична - пошкоджена. У Національному антитерористичному комітеті росії вже заявили, що на мосту стався "підрив вантажного автомобіля", внаслідок чого сталося "часткове руйнування двох автомобільних прольотів".

Рух по Керченському мосту повністю зупинено)
Рух по Керченському мосту повністю зупинено

Військовий експерт Сергій Кузан не виключає це, але каже, що удар по Керченському мосту могли завдати ракетами. Наприклад «Гарпунами» або «Нептунами», які є в розпорядженні ЗСУ. Або ж це могла бути й система реактивного залпового вогню «HIMARS». Проте для цього були б потрібні ракети  «ATACMS», які можуть бути на відстань до 300 кілометрів. Поки інформації про те, що Україна їх отримала немає. Хоч цілком можливо, що використовували й звичайні снаряди для «HIMARS».

«Я скажу, що наші артилеристи їх трохи переробили. І вони насправді далі літають, ніж заявлена відстань», - каже Інформатору Сергій Кузан.

Сьогоднішня подія, каже Сергій Кузан, це найкраща демонстрація для наших західних партнерів.

«Тепер вони розуміють, що навіть за умови браку ресурсів, навіть за умови замалої кількості всієї необхідної зброї, ми все одно будемо знищувати всі ворожі воєнні об'єкти на нашій території», - каже Сергій Кузан. 

Кримський міст 

Цей міст також називають Керченським або мостом через Керченську протоку. Він складається з двох розташованих поруч мостів — залізничного й автомобільного, які сполучають Керченський і Таманський півострови. 

Обговорення створення переправи йшло з 2008 року між прем'єр-міністрами росії та України. 17 грудня 2013 в Москві підписали угоду між Урядом РФ і Кабміном України про спільні дії з організації будівництва транспортного переходу через Керченську протоку. Після початку російської окупації Криму переговори припинилися.

Створення моста рф почала у 2014 році. Автомобільну частину відкрили у 2018 році, через рік запрацювало залізничне сполучення. ЄС назвав відкриття мосту кроком до примусової інтеграції Росією незаконно анексованого Криму. 

Кримський міст — важлива артерія, яка допомагає постачати російську армію на півдні України. По ньому РФ перекидає на окупований у 2014 році півострів техніку, боєприпаси та живу силу. Знищення Кримського мосту відкриває перед ЗСУ перспективу звільнення півострова. 

Раніше ми повідомляли, що автомобільне та залізничне сполучення Кримським мостом заблоковані через пожежу. Реакцію соцмереж та меми дивіться тут

У Пентагоні заявили, що американські РСЗВ дозволяють ЗСУ атакувати цілі в Криму. До цього один з генералів США заявив, що армія України до кінця 2022 року зможе зайти до Криму, якщо посипляться війська Росії. І якраз зараз прозвучали заяви від окупантів, що вони переживають за безпеку в Криму через "диверсії". 

Раніше Інформатор повідомляв, що росіяни в Криму проводять масову мобілізацію.  

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.