Нардеп наголосив, що виступає нібито за припинення розколу серед українців всередині держави
Колишній співголова забороненої партії ОПЗЖ, голова “Платформи за життя та мир” нардеп Юрій Бойко, який напередодні назагал озвучив проросійські наративи, пояснив сенс своїх скандальних заяв виданню BBC Україна. За його словами, українцям "неприпустимо" боротися всередині країни із власним минулим. Також він спростував думку суспільства, що під "радикалами" мав на увазі владу та особисто президента Зеленського.
У відповідях виданню BBC Україна Юрія Бойко виправдовувався за зроблені заяви. Він вважає, що не сказав нічого "різкого" у відео. На його думку, навпаки реакція на відеозапис була різкою саме у суспільства. Він заявив, що "кожен почув те, що хотів почути". Також Бойко зазначив, що він категорично проти "політики відміни" минулого.
"Це історія становлення нашої держави, якою б вона не була. Її треба пам'ятати, щоб не повторювати помилок. Те саме стосується церкви і мови. Не потрібно розхитувати суспільство у період війни, поділяючи на "правильних" і "неправильних" українців, а навпаки шукати точки єдності людей", - заявив він.
Також Бойко відповів кого з людей мав на увазі під словом "ми". За його словами, це люди, які протистоять російській агресії та водночас виступають за збереження конституційних прав і свобод українців. Він згадав дані різних соціологічних досліджень, в яких нібито значна кількість українців не сприймає процеси "гуманітарної відміни", які відбуваються всередині держави.
"Є дані різних соціологічних досліджень щодо того, що значна кількість українців не сприймає процеси "гуманітарної відміни", які відбуваються в країні. Тим більше, що такі дії порушують норми чинної Конституції. Саме на захист їхніх прав ми виступаємо", - виправдовується політик.
За його словами, процеси зносу пам'ятників та переогляд гуманітарної політики почались ще з часів каденції Петра Порошенка. Бойко наголосив, що особисто Порошенко і "парамілітарні групи, що з'явилися в українських містах", розпочали боротьбу з пам'ятниками та цькування громадян за мовною чи релігійною ознаками. Також Бойко наголосив, що його заява "навпаки є закликом до всіх політиків припинити розколювати українське суспільство".
"Відповідальність за відсіч російській агресії повністю покладено на українську владу. Тому ми будемо і надалі її підтримувати. До речі і спікер і голова Офісу кажуть саме про те ж саме", - повідомив він.
Бойко також спростував чутки, що його депутатська група "Платформа за життя та мир" перестане підтримувати політику "Слуг народу" у Верховній Раді. За його словами, він та його депутати можуть дискутувати з представниками провладної фракції, однак "займатись політичним шантажем в умовах війни" - нібито не для них. Також Бойко заявив, що всі депутати, які залишились в Україні після початку повномасштабного вторгнення Росії мають працювати на перемогу та "підтримувати чинну владу".
Нардеп Юрій Бойко прийшов на допит в СБУ у вівторок, 17 грудня. Зазначається, що правоохоронці викликали депутата, щоб він пояснив свої останні скандальні заяви. На кадрах, які були опубліковані в Інтернеті, можна було побачити самого Бойка, який прийшов до будівлі Служби безпеки у Києві. Разом із ним прибула його охорона.
Колишній співголова забороненої партії ОПЗЖ, голова депутатської групи "Платформа за життя та мир" нардеп Юрій Бойко напередодні зробив низку політичних заяв – і опублікував це у TikTok. Він взявся за старе і почав знову розганяти, що в Україні бешкетують "радикали", які нібито "знущаються з людей". Їхнє "насильство", на думку нардепа, полягає у знесенні пам'ятників, пов'язаних із радянською ідеологією та Росією, у декомунізації назв населених пунктів в Україні.
Голова ЦПД РНБО Андрій Коваленко наголосив, що "доволі дивно" чути від нардепа у 2024 році слова про "радикалів", "мовні заборони" та тези про насильство над людьми без згадки Росії. Водночас керівник Офісу президента Андрій Єрмак лише дорікнув Бойку.
Інформатор писав, що це повернення нардепа у публічне поле, найімовірніше, пов'язано із майбутніми виборами в Україні. Більше про це - читайте у матеріалі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.