У ЄС вже готують перший пакет контрзаходів у відповідь на тарифи на сталь
Президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження шалених мит для всього світу, включно з країнами Європейського Союзу. Таке рішення викликало справжній шок в Європі. У ЄС вже заявили про готовність до переговорів, але водночас розробляють контрзаходи у відповідь.
Реакція ЄС розміщена на сайті "Європейської комісії". У тексті зазначається, що запровадження американських мит може завдати серйозного удару світовій економіці. В ЄС підкреслили, що такі дії сприятимуть зростанню невизначеності і протекціонізму, а також можуть призвести до подорожчання товарів — від продуктів харчування до лікарських засобів та транспортних послуг.
"І це особливо боляче вдарить по найбільш вразливих громадянах. Усі підприємства – великі та малі – страждатимуть з першого ж дня. Від зростання невизначеності до порушення ланцюгів постачання та обтяжливої бюрократії. Вартість ведення бізнесу з США різко зросте. Щобільше, здається, у цьому хаосі немає жодного порядку. Жодного чіткого шляху через створену складність і безлад, коли всі торгові партнери США зазнають удару", - йдеться у повідомленні.
Європейський Союз уже розглядає перший пакет контрзаходів у відповідь на американські мита на сталь і паралельно працює над додатковими заходами для захисту своїх економічних інтересів. У Брюсселі зазначили про готовність обирати шлях переговорів, щоб уникати конфліктів і зменшувати бар'єри.
"Ще не пізно розв'язати проблеми через переговори. Саме тому наш торговий комісар Марош Шефчович постійно веде діалог із представниками США. Ми працюватимемо над тим, щоб знижувати бар’єри, а не створювати нові. Давайте замість конфронтації оберемо переговори", - зазначено у тексті.
Попри ризики, що виникають через тарифи США, єдиний ринок ЄС із понад 450 мільйонами споживачів залишається серйозною перевагою. Лідери Євросоюзу підкреслюють, що у разі зовнішніх загроз Європа здатна підтримувати власну цілісність та об'єднувати зусилля для подолання кризових ситуацій.
"Європа має найбільший єдиний ринок у світі – 450 мільйонів споживачів – це наша безпечна гавань у буремні часи. Європа буде підтримувати тих, хто постраждає від цих тарифів", - заначено у тексті.
ЄС не виключає дипломатичного діалогу з Вашингтоном, пропонуючи співпрацю у таких ключових секторах економіки, як сталеливарна, автомобільна і фармацевтична промисловість.
Мита, введені президентом США Дональдом Трампом, суттєво не вплинуть на економіку України. Український експорт до Сполучених Штатів ледве перевищує 1 мільярд доларів, що складає лише 2% від загального обсягу експорту країни. У той же час обсяг американського експорту в Україну є вп'ятеро більшим.
Про це заявив народний депутат Ярослав Железняк у своєму дописі в Telegram. Він пояснив, що обсяги українського експорту до США настільки незначні, що навіть не дотягують до мільярда доларів, що дозволяє зробити висновок про мінімальний вплив мит на економічну ситуацію в державі.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн акцентувала увагу на тому, що ЄС налаштований рішуче захищати власні інтереси. Вона зазначила, що вже завершується розробка першого пакета заходів у відповідь на американські мита на сталь.