Експорт до США українських товарів порівняно невеликий, але американські мита запускають хвилю турбулентності по всьому світу, що відкриває нові можливості в тому числі для України
Президент США Дональд Трамп 3 квітня заявив про запровадження нових мит на імпорт майже з усіх країн світу від 46% до 10%. Мита на українську продукцію вводять на рівні 10%. Інформатор зібрав думки експертів про те, як це рішення вплине на Україну та світ.
Віцепрем'єрка Юлія Свириденко зазначила, що для України діятиме загальне мито на 10%. Якогось окремого вищого мита, як от у Молдови 31% чи у ЄС 20%, щодо України немає.
“Скільки ми експортували до США у 2024 році? $874 млн, з яких $363 припадало на чавун і ще $112 млн – труби. Натомість ми купили в США товарів на суму $3,4 млрд. Наші мита на американські товари досить низькі — на автомобілі ставка 10%, на вугілля і нафту — 0%. Тому зараз в нас є шанси домовитись на інші умови — американська заява чітко говорить про таку можливість. Якщо все залишиться як є, то американське універсальне мито вдарить в основному по малих виробниках. Тому ми вже працюємо над тим, щоб для України були кращі умови. Ми експортуємо до США понад 600 різних категорій товарів (дуже різних – навіть гайкові ключі), з них 65 видів продукції — на суму більше $1 млн. Україна має, що запропонувати Сполученим Штатам Америки як надійний союзник та партнер. Від справедливих мит виграють обидві наші країни”, - пише віцепрем’єрка.
Народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк називає такі наслідки введення мит для економіки України:
На думку народної депутатки, Україні важливо:
На думку народного депутата Ярослава Железняка, зараз ЄС, Китай, Індія та інші на продукцію з США у відповідь теж запровадять тарифи. І тут для України відкривається вікно можливостей зайти на їх ринок. На думку Ольги Василевської-Смаглюк, розпочинається епоха нової глобальної турбулентності.
“Світова торгівля — це система сполучених судин. Торгові війни б’ють по всіх, включно з експортно орієнтованими економіками, як наша. Це тиск на гривню, ризики для ВВП та інвестклімату”, - пише Ольга Василевська-Смаглюк.
Торговельні мита, запроваджені президентом США Дональдом Трампом, обійшли Росію. У Вашингтоні це пояснюють тим, що санкції США вже "стримують будь-яку суттєву торгівлю". Проте Сполучені Штати все ще підтримують обсяги торгівлі з РФ, які перевищують торгівлю з країнами на кшталт Маврикія чи Брунею, які потрапили до переліку.
2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження масштабних мит на імпорт товарів до країни. Згідно з його указом, додаткові тарифи залежатимуть від країни походження продукції та матимуть різні ставки. Основні показники такі:
Китай – 34%, Європейський Союз – 20%, В'єтнам – 46%, Тайвань – 32%, Японія – 24%, Південна Корея – 25%, Таїланд – 36%, Швейцарія – 31%, Індонезія – 32%, Малайзія – 24%, Камбоджа – 49%, Велика Британія – 10%, Південна Африка – 30%, Бразилія – 10%, Бангладеш – 34%, Сінгапур – 10%, Ізраїль – 17%, Філіппіни – 17%, Чилі – 10%, Пакистан – 29%, Шрі-Ланка – 44%.
Україна не потрапила до загального списку, і для неї встановлено тариф на рівні 10%. Взаємні тарифи набудуть чинності з 9 квітня, при цьому вже з 5 квітня усі країни почнуть сплачувати мінімальний базовий тариф.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.