Вплив мит, запроваджених президентом США, не буде значним, оскільки український експорт до Америки становить лише 2%
Запроваджені президентом США Дональдом Трампом мита не матимуть критичного впливу в Україні. Наш експорт до США заледве перевищує 1 мільярд доларів, що становить лише 2% від усього експорту. Водночас експорт США в Україну вп'ятеро більший.
Про те, чи відчує Україна удар від запроваджених Трампом мит на товари, повідомив нардеп Ярослав Железняк у Telegram. Депутат пояснив, що загальний експорт України до США не становить навіть мільярда.
"(Вплине - ред.) не сильно. Наш експорт туди навіть не дотягує до мільярда і 2% від всього що ми кудись експортуємо", - повідомив нардеп.
За його словами, США імпортують до нас продукції майже на 3 мільярди доларів, що в п'ять разів більше. Тож українці отримали відносно помірний тариф у 10%.
Основна частина українського експорту до США — це металургійна продукція, але ще з березня діє тариф у 25% на сталь і алюміній. До того ж додатково обкладаються труби, на які вже діють антидемпінгові заходи.
Також Железняк пояснив, що приблизно третину експорту складає аграрна та харчова продукція. Для цих категорій так чи інакше передбачався тариф із квітня.
В цілому, ситуація не катастрофічна, враховуючи, що для інших країн умови значно жорсткіші — наш тариф у 10% вигідніший у порівнянні з, наприклад, 54% для Китаю.
Торговельні мита, запроваджені президентом США Дональдом Трампом, обійшли Росію. У Вашингтоні це пояснюють тим, що санкції США вже "стримують будь-яку суттєву торгівлю". Проте Сполучені Штати все ще підтримують обсяги торгівлі з РФ, які перевищують торгівлю з країнами на кшталт Маврикія чи Брунею, які потрапили до переліку.
2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження масштабних мит на імпорт товарів до країни. Згідно з його указом, додаткові тарифи залежатимуть від країни походження продукції та матимуть різні ставки. Основні показники такі:
Китай – 34%, Європейський Союз – 20%, В'єтнам – 46%, Тайвань – 32%, Японія – 24%, Південна Корея – 25%, Таїланд – 36%, Швейцарія – 31%, Індонезія – 32%, Малайзія – 24%, Камбоджа – 49%, Велика Британія – 10%, Південна Африка – 30%, Бразилія – 10%, Бангладеш – 34%, Сінгапур – 10%, Ізраїль – 17%, Філіппіни – 17%, Чилі – 10%, Пакистан – 29%, Шрі-Ланка – 44%.
Україна не потрапила до загального списку, і для неї встановлено тариф на рівні 10%. Взаємні тарифи набудуть чинності з 9 квітня, при цьому вже з 5 квітня усі країни почнуть сплачувати мінімальний базовий тариф.