Інститут вивчення війни пояснив, чому росія завдає ударів по портах України
Кремль активно намагається створити відчуття невідкладності свого повернення до Чорноморської зернової ініціативи, яка була розірвана росією, а потім і Туреччиною, спричиняючи серйозні удари по українській портовій та зерновій інфраструктурі. Однак, крім військових атак, рф також вдається до ескалаційної риторики, щоб вплинути на позицію Заходу України, вважає Інститут вивчення війни (ISW)
Про це йдеться у новому зведенні ISW. За даними аналітиків, росіяни спеціально завдають ударів зараз, щоб ускладнити зберігання нового врожаю, оскільки більша частина зернового виробництва збирається влітку.
"Тривалі збої в логістиці зерна в Україні, ймовірно, матимуть дедалі більший каскадний вплив на постачання зерна, посилюючи відчуття терміновості, яке сподівається створити Кремль", - додають аналітики.
Також Інститут вивчення війни зауважує, що рф використовує ці удари як засіб тиску на Захід. При цьому, можливість погрози атакувати цивільні судна може викликати обурення міжнародної спільноти та викликати реакцію на дії рф у Чорному морі.
Росія також, ймовірно, намагається посилити розбіжності між українським і центральноєвропейським урядом, оскільки Україна та Захід шукають спосіб змінити маршрут експорту зерна, йдеться у зведенні.
Окупанти четверту добу поспіль атакують портову і зернову інфраструктуру на півдні України після виходу росії з Чорноморської зернової ініціативи 17 липня.
Зокрема 21 липня Одеська область знову постраждала від агресивних атак окупантів. Росіяни атакували ракетами "Калібр". За даними начальника Одеської обласної адміністрації Олега Кіпера, у результаті атаки було знищено 100 тонн гороху та 20 тонн ячменю у зерносховищах. Два співробітники підприємства отримали поранення.
Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій України, Сергій Крук уточнив, що окупанти випустили ракети на мінімальній висоті, намагаючись обійти системи протиповітряної оборони. Після трьох ночей поспіль ракетно-дронових атак на портову інфраструктуру, ворог перемикнув свої удари на аграрні підприємства регіону.
17 липня прессекретар нинішнього глави Кремля Дмитро Пєсков оголосив про припинення дії "зернової угоди". Він додав, що росія збирається повернутися до неї, якщо будуть виконані домовленості.
Своєю чергою, президент Туреччини Реджеп Ердоган підтвердив, що "зернова угода" зараз в минулому. Він намірений обговорити подальші кроки під час очікуваного візиту Володимира Путіна до Анкари, за даними MedyaTava.
Диктатор путін заявив, що росія повернеться до угоди лише в разі виконання Заходом певних умов, зокрема скасування низки санкцій, які були запроваджені проти росії через війну Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.