Єврокубок: «Прометей» обіграв румунський клуб «Клуж-Напока»

Український клуб збільшив свою переможну серію до десяти матчів поспіль

«Прометей»
БК «Прометей» (Фото: prometeybc.com)

У розіграші Єврокубку сезону 2022/23 відбулись матчі сімнадцятого туру. У поєдинку Групи А «Прометей» зустрівся з румунським клубом «Клуж-Напока». Українська команда лідирувала більшу частину поєдинку, але ледь не втратила перемогу.

У середу, 22 березня, «Прометей» зіграв поєдинок 17-го туру розіграшу баскетбольного Єврокубку сезону 2022/23. Суперником української команди став баскетбольний клуб «Клуж-Напока» (Румунія). «Прометей» очолював турнірну таблицю Групи А, «Клуж-Напока» перебував на 9-му місці. У поєдинку першого кола «Прометей» здобув впевнену перемогу з рахунком 105:82.

Клуж-Напока: Шепард, Сценкуті, Лапусте, Куті, Годрік, Річард, Гузман, Рошнафськи, Бірцевич, Джонс, Майндль, Стіпанович, Кейт.

Прометей: Клавелл, Лукашов, Климов, Санон, Сидоров, Ткаченко, Агада, Кеннеді, Стефенс, Дікі ІІІ, Балвін, Петров.

Перебіг матчу

Рахунок у матчі влучним дальнім кидком відкрив Лукашов. Наприкінці другої хвилини «Прометей» вигравав вже 9:0. Перші очки господарі набрали тільки при рахунку 0:13. «Клужу» вдалося швидко скоротити різницю до п’яти очок, а потім і до одного балу. Втім першу чверть з рахунком 28:22 все одно виграла українська команда.

На початку другої десятихвилинки «Прометей» збільшив перевагу до одинадцяти очок. За підтримки трибун «Клуж» почав наздоганяти український клуб. На 8-й хвилині відстань між командами складала лише два бали. Закінчилася ж перша половина матчу з рахунком 51:46 на користь «Прометея».

Перерва суттєвих змін у гру не внесла. Команди відповідали атакою на атаку і справно набирали очки. У «Прометея» була невелика перевага, яка втілилась у +10 на 5-й хвилині третьої чверті. Але вже за хвилину різниця зменшилась удвічі. Врешті, за підсумками тридцяти хвилин гри «Прометей» вигравав 72:70.

У першій атаці заключної чверті Бірчевич дальнім кидком вивів господарів вперед. «Прометей» швидко відігрався, але згодом відпустив суперника на три очки. Українська команда додала і вже незабаром вела +5. «Прометей» збільшив перевагу і здобув перемогу, яка стала для команди десятою поспіль.

• Клуж-Напока (Румунія) — Прометей (Україна)  87:96 (22:28; 24:23; 24:21; 17:24).

«Прометей» зберіг одноосібне лідерство. До наступного етапу змагань пройдуть по вісім команд з кожної групи. У Групі А всі учасники плей-оф вже визначились.

Раніше Інформатор розповідав  про перебіг фінального поєдинку чемпіонату Європи з футзалу між збірними України та Іспанії. Також ми повідомляли про результати матчів вісімнадцятого туру УПЛ.