Збірна України стала віце-чемпіоном Європи з футзалу

У фіналі українки поступились збірній Іспанії

Україна, Іспанія
Україна - Іспанія (Фото: uefa.com)

В Угорщині найсильніші жіночі футзальні збірні визначили переможця Євро-2023. У фінальному поєдинку турніру зійшлися збірні України та Іспанії. Збірна України вперше пробилась до фіналу чемпіонату Європи.

У неділю, 19 березня, у Дебрецені (Угорщина) відбувся фінальний поєдинок жіночого чемпіонату Європи з футзалу. Боротьбу за чемпіонство вели збірні України та Іспанії.

Україна: Кислова, Шульга, Гриценко, Дубицька, Форсюк, Дрозд, Тітова, Кирильчук, Воловенко, Скибина, Бабенко, Дятел, Митрофанська, Терех.

Іспанія: Сільвія, Майте, Дані, Сампер, Пеке, Ноелія, Анхелес, Л.Кордоба, Лусі, де Пас, Антіа Перес, Санс, І.Кордоба, Марта.

Перебіг поєдинку

Вже на 11-й секунді Іспанія відкрила рахунок. Дубицька збила Дані, а Пеке реалізувала пенальті. Українки не знітились і також почали атакувати. На другій хвилині Шульга дальнім ударом перевірила пильність голкіперки збірної Іспанії. Команди проводили обмін атаками. Українки не притискалися до своїх воріт і раз за разом били по воротах збірної Іспанії. На 9-й хвилині Бабенко трохи не встигла на простріл з правого флангу. Кислова надійно грала на останньому рубежі, парируючи удари іспанок. І все ж на 11-й хвилині Іспанія забила вдруге. Удар Сампер йшов повз ворота, але Бабенко не зорієнтувалась і зрізала м’яч у сітку. На останній хвилині першого тайму де Пас закінчила свій сольний прохід ударом у правий кут.

На 26-й секунді другого тайму українки пропустили ще раз. З передачі де Пас забитим м’ячем відзначилась Сампер. Не зважаючи на рахунок, українки чинили гідний супротив більш титулованим суперницям. Гравчині української збірної вели боротьбу на кожному клаптику майданчика і неодноразово могли забити. На 32-й хвилині Україна перейшла на гру з п’ятою польовою. Терех, яка у другому таймі захищала ворота збірної України, періодично поверталась на майданчик і кілька разів врятувала команду від голу. А на 36-й хвилині Шульга з допомогою рикошету нарешті пробила голкіперку збірної Іспанії. Українки захопилися атакою і на 37-й хвилині дозволили Дані вразити порожні ворота.

• Україна — Іспанія  1:5 (Шульга, 36 - Пеке, 1 (з пенальті), Бабенко, 11 (автогол), де Пас, 20, Сампер, 21, Дані, 37).

Шлях збірної України до фіналу

Відбір до Євро-2023 Україна проводила у польському місті Познань. Збірна України у відбірковій групі перемогла збірну Нідерландів (5:2), збірну Хорватії (5:1) та зіграла унічию 1:1 зі збірною Польщі. Українки вийшли у півфінал турніру, де зустрілись зі збірною Угорщини. Дубль Шульги приніс збірній України перемогу з рахунком 2:1 та путівку у фінал.

Раніше Інформатор розповідав  про перебіг поєдинку «Шахтар» - «Рух». Також ми повідомляли про результати матчів 18-го туру УПЛ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут