Єврокубок: «Прометей» обіграв «Ховентут» та очолив групу

Поєдинок лідерів групи А пройшов у Ризі

«Прометей» - «Ховентут» (Фото: euroleaguebasketball.net)

У розіграші Єврокубку сезону 2022/23 відбулись матчі тринадцятого туру. У поєдинку Групи А «Прометей» зустрівся з іспанським клубом «Ховентут». Українська команда здобула перемогу та вийшла на перше місце.

У середу, 1 лютого, «Прометей» зіграв поєдинок 13-го туру розіграшу баскетбольного Єврокубку сезону 2022/23. Суперником українців став баскетбольний клуб «Ховентут» (Іспанія). У групі з десяти команд іспанський та український клуби очолювали турнірну таблицю. У поєдинку першого кола іспанці перемогли з рахунком 82:77.

Прометей: Классен, Клавелл, Лукашов, Клімов, Санон, Сидоров, Ткаченко, Агада, Липовий, Кеннеді, Стефенс, Дікі, Балвін, Петров.

Ховентут: Крааг, Бускетс, Рибас, Гуй, Вентура, Вивес, Фелиз, Аллен, Сурорг, Маронка, Елленсон, Океке, Прей, Родригес, Парра, Булжан, Биргандер, Томич.

Перебіг матчу

Рахунок у зустрічі дальнім кидком відкрив гравець «Прометея» Стефенс. Український клуб повів 8:4, і певний час зберігав перевагу у чотири очки. Екватор стартової десятихвилинки команди перетнули за рахунку 16:6. У «Прометея» непогано виходило вражати кільце суперника з далекої відстані. Але під кінець чверті приціл у гравців української команди дещо збився. Втім це не завадило «Прометею» виграти першу десятихвилинку з рахунком 26:20.

Друга чверть розпочалась з ривку «Прометея» 9:0. Перевага української команди зросла до п’ятнадцяти очок. Поступово «Ховентут» став потроху скорочувати різницю. «Прометей» вчасно схаменувся. Команда додала і виграла першу половину зустрічі 49:38.

Третю чверть краще почали гравці «Ховентута». Іспанці відіграли сім очок, а згодом скоротили різницю до двох балів. На 5-й хвилині Парра вивів «Ховентут» вперед. Санон повернув лідерство українській команді і «Прометей» знову пішов у відрив.

Заключну чверть суперники розпочали за рахунку 72:57 на користь «Прометея». «Ховентут» намагався врятувати ситуацію і скоротив різницю до трьох балів. За хвилину до кінця основного часу поєдинку «Прометей» вів +5. Українська команда втримала переможний рахунок та одноосібно очолила групу А.

• Прометей (Україна) — Ховентут (Іспанія) 95:90 (26:20; 23:18; 23:19; 23:33).

«Прометей» захопив лідерство у Групі А. До наступного етапу змагань пройде по вісім команд з кожної групи.

Раніше Інформатор розповідав  про перехід Іллі Забарного в англійський «Борнмут». Також ми повідомляли про перебіг контрольних поєдинків українських футбольних клубів.