Передача заморожених російських активів та допомога від США: про що говорили Зеленський та ревізорка з США Пріцкер

Читать на русском

Президент каже, що почув "хороші сигнали" з "хорошої розмови"

Читать на русском
Зеленський поговорив з Пріцкер
США готові й надалі допомагати Україні

Президент каже, що почув "хороші сигнали" з "хорошої розмови"

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з новою спеціальною представницею США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер. Зустріч пройшла в приміщенні Офісу президента. Сторони обговорювали нагальні потреби Україну напередодні зими, зокрема фінансування США та передачу Києву заморожених активів рф. 

Про це голова держави повідомив в своєму Telegram-каналі. Він каже, що відбулася "хороша розмова", на якій він побачив "хороші сигнали".

Першою та найголовнішою темою діалогу стала енергетична інфраструктура України. Зеленський та Пріцкер обговорили захист української енергетики напередодні зими та очікуваних масштабних обстрілів росіян. 

Піднімалося також питання відбудови України - саме, це і є одним з головних профілів Пріцкер. Окремо поговорили про макрофінансову підтримку Києва та "справедливе використання" заморожених російських активів за кордоном. Втім, тут президент не надав якихось додаткових коментарів чи подробиць.

"Ми зацікавлені і в залученні приватних американських інвестицій до довгострокових проєктів в аграрному секторі, машинобудуванні та хімічному виробництві, і в участі американських компаній у перебудові української енергетичної системи", - зазначається в прессрелізі Зеленського.

Врешті голова держави подякував президенту Байдену, Конгресу та всьому американському народу за те, що так потужно допомогають Україні. В нашій країні всі це відчувають та розуміють.

"Нам (українцям - ред.) важливо розуміти, що Сполучені Штати готові допомогти пройти зимовий період та зберігатимуть підтримку нашої держави стільки, скільки необхідно для перемоги", - резюмував Зеленський. 

Контроль над активами та використанням допомоги: навіщо призначили Пенні Пріцкер 

Нагадаємо, що офіційна посада пані Пріцкер називається "спецпредставниця США з питань економічного відновлення України". Тобто формально вона має займатися питаннями відбудови, реформування та реанімації економічної системи та бізнесу тощо.

Однак, подібно Давній Греції та Римській імперії, сучасні Штати досить досконало володіють мистецтвом дипломатії. І саме в цьому контексті слід оцінювати та читати ті чи інші їхні рішення. Тож варто розуміти, що в перекладі з дипломтичної мови на людську, "спеціальний представник США" означає ревізора, контролера та "смотрящего", 

Власне, Пенні Пріцкер призначили саме для того, аби вона з боку Вашингтона здійснювала контроль та моніторинг за тим, яким чином Україна витрачає кошти, що їх нам передають США. Все через низку періодично спливаючих корупційних скандалів з розтратами та розкраданням західної допомоги, а також у зв'язку з внутрішніми політичними причинами самих США. 

Тепер для того, аби отримувати й надалі гроші від американських партнерів, Україні потрібно буде виконати деякі умови. Зокрема, провести ряд реформ, про що вже прямо заявила сама Пріцкер. 

"Йдеться про зміни у судовій, правоохоронній та антикорупційній системах. Увагу Пріцкер приділятиме реформам, які стосуються прозорості витрачання коштів на відбудову України. Також вона сконцентрується на залученні іноземних інвестицій до держави та переконуватиме Конгрес у тому, що Україна прогресує - як під час повномасштабної війни, так і після неї", - писав "Інформатор" в спеціальному матеріалі щодо Пенні Пріцкер

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.