Єврокомісія анонсувала восьмий пакет санкцій проти рф: які обмеження пропонують

Читать на русском

Посилення санкції проти країни-агресора продовжується

Читать на русском
Єврокомісія анонсувала восьмий пакет санкцій проти рф: які обмеження пропонують

Посилення санкції проти країни-агресора продовжується

Єврокомісія представила пропозиції щодо восьмого пакета санкцій проти Росії через її вторгнення до України і проведення псевдореферендумів на окупованих територіях. Зокрема, ЄК пропонує встановити нову заборону на імпорт російської продукції. Це позбавить Росію доходів на 7,5 млрд євро.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на голову Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн у TwitterКоментуючи фейкові референдуми окупантів в Україні, посадовиця сказала, що минулого тижня Росія пішла на нову ескалацію війни.

"Псевдореферендуми на окупованих Росією територіях – це незаконна спроба забрати землі і змінити кордони силою. Мобілізація і погрози ядерною зброєю – наступний крок путінської ескалації. Ми не визнаємо псевдореферендуми і будь-яку анексію в Україні, і маємо намір зробити так, щоб Кремль за це заплатив", – заявила фон дер Ляєн.

Що пропонується внести до восьмого пакета санкцій проти РФ:

  • Нову заборону на імпорт російської продукції, що позбавить країну доходів на 7,5 млрд євро.
  • Розширити список продукції, яка не може експортуватися до Росії. Йдеться зокрема, про додаткові матеріаліи для авіації та електронні компоненти, а також специфічні хімічні сполуки.
  • Заборонити додаткові послуги для Росії та заборонити громадянам країн ЄС обіймати керівні посади у державних російських компаніях.
  • Запропонована юридична основа для запровадження межі цін на російську нафту.

Ціни на нафту

Очільниця Єврокомісія нагадала, що раніше Євросоюз вже погодився від 15 грудня заборонити російську нафту, що доставляється морем. Проте, країнам, що розвиваються, потрібна нафта за низькими цінами, додала фон дер Ляєн. За її словами, тому країни "Великої сімки" досягли принципової домовленості про обмеження цін.

"Ця межа цін знизить доходи Росії з одного боку, а з іншого – сприятиме стабільності світового енергетичного ринку", – сказала посадовиця.

Водночас планується посилити контроль за спробами країни-агресора обійти санкції, які запровадили країни Заходу. При цьому голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель розповів, що Євросоюз готує санкції проти людей, які допомагали оминати європейські обмеження проти Росії, це можуть бути не лише громадяни РФ.

"Наприклад, люди, які купують товари в ЄС, везуть в треті країни, а потім до Росії. Вони можуть самі стати об’єктом санкцій", – пояснила президентка Єврокомісії.

Вона також повідомила, що ЄС розширить списки обмежень і запровадить персональні санкції проти представників Міноборони РФ та підконтрольних Кремлю представників окупаційної влади у чотирьох областяхУкраїни, де відбулися псефдореферендуми.

Не лише Євросоюз

Міністри Групи семи (США, Японія, Німеччина, Британія, Франція, Італія, Канада) теж засудили дії кремля, пообіцяли запровадити подальші точкові санкції та й надалі продовжувати економічний та політичний тиск на рф.

З засудженням проведення псевдореферендумів на окупованих росією українських територіях виступила Швейцарія. Уряд країни заявив, що готовий приєднатися до нових санкцій.

Японія вже заборонила експорт до росії товарів, які можуть бути використані для виготовлення хімічної зброї. А до списку підсанкційних юридичних осіб додано ще 21 російську організацію, мова йде передовсім про наукові лабораторії. Про це Інформатор писав тут

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.