ЄС та США почнуть роботу з передачі Україні доходів від активів рф - заява

Вашингтон і Брюссель мають намір вивчити методи передачі Києву отриманих коштів

США та ЄС домовилися вивчити можливість передачі доходів від російських активів Україні
США та ЄС хочуть передавати російські активи Україні

США та Євросоюз за підсумками саміту у Вашингтоні домовилися вивчити можливість спрямування доходів від російських заморожених активів Києву. Темі російсько-українського конфлікту присвячено 6 абзаців із 34 у спільній заяві Вашингтона та Брюсселя.

Про роботу над передачею Україні заморожених активів рф йдеться в заяві за підсумками саміту. Він відбувся 20 жовтня у Вашингтоні.

"Як частину наших зусиль щодо підтримки України у короткостроковій перспективі ми вивчимо, як будь-який екстраординарний прибуток приватних компаній, отриманий від заморожених російських активів, може бути спрямований на підтримку України та її відновлення та реконструкціюї відповідно до чинного законодавства, якщо цей екстраординарний прибуток не потрібен для виконання зобов'язань росією відповідно до чинного законодавства", - йдеться у заяві.

Вашингтон і Брюссель знову закликали Москву "вивести свої збройні сили" з України і зажадали "компенсувати збитки, завдані Україні". Лідери підтримали українську миру а також заявили про готовність підтримувати Київ "стільки часу, скільки потрібно". Також ЄС наголосив на стратегічній важливості процесу вступу України до ЄС.

Ситуації щодо України присвячено другий розділ спільної заяви. Перший стосується ситуації на Близькому Сході. Сторони засудили бойовиків ХАМАСу за напад на Ізраїль, підтвердили право останнього захищати себе, висловили стурбованість гуманітарною кризою у секторі Гази, заявили про важливість не допустити розширення конфлікту та закликали до звільнення заручників.

Про які суми заморожених активів рф йдеться?

На різних банківських рахунках у західних країнах після вторгнення рф в Україну опинилися заморожені близько 300 млрд доларів. При цьому західні уряди не можуть просто так вилучити ці гроші та передати їх Україні, оскільки це обернеться юридичними проблемами. Переважна частина з 300 млрд. зберігаються на рахунках у Європі.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Бельгія створить спеціальний фонд для підтримки України, який напвнять податками із заморожених російських активів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube