«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
В європейських країнах сформувалося розуміння реальності й масштабності російських загроз
Держави Євросоюзу вже ніколи не повернуться до довоєнного характеру співробітництва з росією, а також ведення бізнесу з рф як зазвичай. Бізнес росія використовує як інструмент досягнення геополітичних цілей.
Про це заявила прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте під час Варшавського безпекового форуму, передає Інформатор з посиланням на "Укрінформ".
Вона підкреслила, що спроби росії залякати Європу призвели до кардинального перегляду країнами ЄС характеру співробітництва з рф та істотного корегування своїх зовнішньополітичних зусиль загалом.
"Ми вже ніколи не повернемося до ведення бізнесу з росією як зазвичай", - сказала Шимоніте.
Вона зазначила, що у Литві завжди було розуміння, що росія використовуватиме їжу, нафту і природний газ, щоб досягнути своїх геополітичних цілей, тому що "це не бізнес і не економіка, а важіль впливу для примусу інших країн діяти в інтересах рф".
Шимоніте також заявила, що за 7 місяців війни в європейських державах сформувалося розуміння реальності й масштабності загроз від рф. Також у ЄС розуміють, що росія може використати всі доступні їй засоби для дестабілізації країн Євросоюзу. Зокрема, газовий шантаж і створення енергетичної кризи.
"В останні місяці відбулися радикальні зміни і країни Євросоюзу почали платити високі ціни за газ, розраховуючись за тривале нехтування загрозами з боку рф, яка останні 10-15 років формувала залежність європейських партнерів від її енергоносіїв", - наголосила Шимоніте.
З початку повномасштабної війни Євросоюз запровадив 7 пакетів санкцій щодо рф. Останній з них затвердили наприкінці липня постійні представники держав-членів ЄС. Обмеження стосуються заборони експорту золота та ювелірних виробів із нього з росії та блокування європейських активів Сбербанку. Попередній шостий пакет передбачав заборону на ввезення нафти з росії морським шляхом з 5 грудня 2022 року. Євросоюз й надалі обіцяє підтримувати та допомагати зберігати суверенітет та територіальну цілісність України.
Нагадаємо, в Україні з'явився сайт, де можна повідомити про схеми обходу санкцій росіянами.
Також Інформатор писав, що російські олігархи пропонують віддати частину своїх активів на відновлення України, щоб відкупитись від санкцій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.