Чи посилить ЄС санкції проти росії

Читать на русском

Євросоюз вже схвалив сім пакетів досить жорстких санкцій і готується ухвалити восьмий

Читать на русском
Чи посилить ЄС санкції проти росії

Євросоюз вже схвалив сім пакетів досить жорстких санкцій і готується ухвалити восьмий

Європейський союз посилить антиросійські санкції. Вони та раніше введенні обмеження повинні посилити тиск на російську економіку та воєнну машину російського диктатора володимира путіна. ЄС з лютого ухвалив досить жорсткий набір санкцій, які до цього вважалися неможливим. 

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас. Мова йде про відключення банків від SWIFT, енергетичний сектор, заморожування активів центрального банку рф, які вважалися воєнним фондом путіна.

Водночас Маасікас зазначив, що країни ЄС не лише вводять нові санкції, але й намагаються закрити лазівки для росії.

"Ці речі не взаємовиключні. Як мінімум в деяких раундах санкцій, поряд із введенням нових, закривалися й лазівки в існуючих. Тобто це не те, що не можна робити паралельно", - додав Маасікас.

За його словами, російська економіка попри заяви чиновників і політиків рф все ж постраждала від санкцій.

"Давайте я дам вам приклад зворотного. Як ви знаєте, коли вторгнення почалося, у лютому, 40% природного газу в ЄС надходило з росії. Зараз це 9%, без формальних санкцій щодо цього. ЄС зрозумів, погодився зрештою, що рф - це не надійний постачальник", - зазначив Маасікас.

Крім того, посол нагадав про санкції союзників, які значно обмежують імпорт росії. Тому рф, навіть маючи кошти від експорту енергоресурсів, все ж стикається з проблемами.

"Перш за все, росія не так багато всього може купити за ці гроші через торговельні обмеження з боку ЄС, США, Великої Британії, Японії", - додав Маасікас.

Санкції проти росії

Вперше санкції проти рф запровадили ще у червні 2014-го року. Це була пряма реакція на злочинні дії росії проти Криму та інших територій України. До списку обмежень увійшли заборона на ввезення в ЄС продукції з незаконно захоплених територій. Крім цього заборонялося й фінансування інфраструктурних, фінансових чи туристичних послуг, що пов’язані з Кримом. Крім цього, заборонявся експорт певних товарів чи технологій до кримських компаній, які також підпадали під обмеження. Заборонялося і фінансувати будь-які намагання рф заробити на Криму, зокрема обмеження на допомогу у видобуванні чи пошуках нафти. 

Всього Євросоюз запровадив 7 пакетів санкцій щодо рф. Останній з них затвердили наприкінці липня постійні представники держав-членів ЄС. Обмеження стосуються заборони експорту золота та ювелірних виробів із нього з росії та блокування європейських активів Сбербанку. Попередній шостий пакет передбачав заборону на ввезення нафти з росії морським шляхом з 5 грудня 2022 року. Євросоюз й надалі обіцяє підтримувати та допомагати зберігати суверенітет та територіальну цілісність України. 

Нагадаємо, в Україні з'явився сайт, де можна повідомити про схеми обходу санкцій росіянами. Крім того, російські олігархи пропонують віддати частину своїх активів на відновлення України, щоб відкупитись від санкцій. 

Також Інформатор писав, хто з російських олігархів не потрапив під санкції США, ЄС та України

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.