Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Брюссель ризикує не виконати обіцяне, декілька держав вже звернулись з проханням відтермінувати постачання снарядів
ЄС ризикує не виконати свої зобовʼязання перед Україною щодо постачання 1 мільйона артилерійських снарядів до березня 2024 року. Наразі Київ отримав від європейських партнерів лише 30% запланованого обсягу. Кілька держав-членів Євросоющу звернулись до відділу зовнішньої політики блоку з проханням продовжити термін зобовʼязань.
Водночас росія, згідно з оцінками, наступного року забезпечить для своєї армії 2 мільйони артилерійських боєприпасів власного виробництва. Додатково можна очікувати, що Москва отримає додатковий обсяг снарядів від КНДР. Про це йдеться у матеріалі Bloomberg.
У свою чергу США, які мають на меті збільшити власне виробництво таких боєприпасів до 1 мільйона на рік у 2024 році, закликали ЄС пожвавити свої зусилля. Наразі кількість боєприпасів у Сил оборони України має вирішальне значення на тлі триваючого контрнаступу та очікувань союзників, що ця війна проти рф буде тривалою. Партнери сподівалися, що їхня спільна підтримка допоможе Україні зрівнятися з росією і що Київ матиме перевагу завдяки кращим стандартам західних снарядів і зброї, розповіло виданню одне з обізнаних джерел.
Також значення має і війна між Ізраїлем та ХАМАС, яка почалась 7 жовтня. Армія оборони Ізраїлю може потребувати невеликої кількості 155-мм артилерійських снарядів, які також необхідні Києву. В таких умовах це відчутно вплине на постачання Україні, оскільки кількість цих боєприпасів є обмеженою.
Наразі близько дюжини країн, у тому числі країни Балтії, Німеччина, Нідерланди та Польща, поставили або збираються спільно доставити близько 300000-400000 боєприпасів переважно через ініціативу ЄС. Швеція, Фінляндія, Данія та Норвегія, яка не є членом ЄС, розмістили замовлення на суму 52 мільйони євро, а виробництво почнеться наступного року. Ціна на боєприпаси зросла з моменту запуску ініціативи, що означає, що поточний бюджет може бути недостатньо великим для досягнення поставлених цілей, йдеться у публікації.
Через агресію бойовиків ХАМАС Ізраїль тепер потребує західної допомоги, перш за все з боку США. "Десятки тисяч" 155-мм артилерійських снарядів з американських складів будуть передані Ізраїлю. Раніше вони хоча призначалися саме для Сил оборони України, писали західні ЗМІ.
Станом на серпень, в рамках плану європейських союзників по наданню Україні мільйона артилерійських снарядів впродовж 2023 року, Євросоюз поставив нам близько 224 тисяч таких боєприпасів. Також на потреби ЗСУ передано біля 2,3 тисяч ракет різних видів.
Раніше ми писали, що в німецькому Бундестазі закликали канцлера Шольца терміново надати Києву високоточні ракети Taurus. Також наше видання інформувало щодо нового пакету військової допомоги від США.