ЄС обговорить з Україною гарантії безпеки та обіцяє зберегти допомогу - заява лідерів

Читать на русском

Також представники країн-членів ЄС обговорили під час засідання Ради Європи, як вони будуть працювати щодо передачі допомоги Україні

Читать на русском
Прапор ЄС, України
ЄС буде й надалі підтримувати Україн. Фото: Frederick Florin

Також представники країн-членів ЄС обговорили під час засідання Ради Європи, як вони будуть працювати щодо передачі допомоги Україні

У п'ятницю, 27 жовтня, в Брюсселі завершився саміт Європейського Союзу. На ньому було проголошено наміри опрацювати безпекові гарантії країн Європи для України. Також було проговорено, що українським військовим треба постачати більше ракет та боєприпасів.

Про це йдеться в підсумковому документі Ради Європи. В ньому зазначається, що ЄС буде й надалі передавати фінансову, економічну, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку Україні. 

Також в ньому було зазначено, що треба пришвидшити постачання військового озброєння ЗСУ. Зокрема європейські країни хочуть поставити один мільйон снарядів та системи ППО для захисту критичної інфраструктури. 

"У довгостроковій перспективі ЄС та держави-члени разом з партнерами сприятимуть виконанню майбутніх безпекових зобов'язань перед Україною, які допоможуть Україні захистити себе, протистояти спробам дестабілізації та стримувати акти агресії в майбутньому", – заявили лідери ЄС в документі. 

Євросоюз буде проводити консультації з Україною щодо зобов'язань, які візьмуть країни-члени у безпековій сфері. Результати таких дій будуть офіційно оголошені на засіданні Європейської ради у грудні. У висновку було підкреслено, що військова підтримка буде надаватись відповідно до політики безпеки та оборони окремих держав-членів. 

Проблеми у військові допомозі від ЄС

Раніше повідомлялось, що Європейський Союз передав Україні 300 тисяч артилерійських снарядів. Зазначалось, що КНДР передала рф 350 тисяч боєприпасів за декілька місяців. 

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс повідомив, що країни ЄС мають усі потужності та ресурси задля виготовлення ще більшої кількості зброї. Але щоб реалізувати цю політику, країнам-членам треба згрупуватись та почати масове виробництво. 

Аналітики Bloomberg також розповідали, що ЄС може не виконати свої зобовʼязання перед Україною у передачі одного мільйона снарядів до березня 2024 року. Поки що ЗСУ отримали 30% від запланованого об'єму. Деякі держави стурбовані таким порядком справ та звернулись до відділу зовнішньої політики блоку. Вони кажуть, що треба продовжити термін зобовʼязань аби цю зброю встигли поставити. Попри це, в росії можуть виробити два мільйони снарядів наступного року. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.