У Польщі вважають, що можуть ставити умови Україні щодо вступу до ЄС

Вступ до Європейського Союзу не є життєво важливим питанням для України, тому Варшава має можливість ставити свої умови перед Києвом, вважає міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш

Владислав Косіняк-Камиш, прапори України та ЄС
Політик вважає, що Польща може ставити Україні умови щодо членства в Євросоюзі

Глава Міністерства оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш вважає, що інтеграція України до Європейського Союзу не є критично важливою для виживання країни. Таким чином, заявив він, Варшава має право висувати свої вимоги у цьому контексті. Особливо необхідно розв'язати питання ексгумації жертв Волинської трагедії, яке має велике значення для польської сторони.

Про це повідомляє Interia з посиланням на Косіняка-Камиша. Він вважає, що це справедливий підхід у переговорах щодо вступу України до ЄС.

"Вступ до ЄС – це не (питання - ред.) бути чи не бути для України, це можливість розвитку, більшого зростання ВВП, це їхній шанс. Ми можемо обумовити розвиток і поряд з умовами, які ставить ЄС, поставити свою етично-історичну умову щодо Волині", - заявив політик у річницю парламентських виборів.

При цьому він заявив, що вимога Польщі не повинна впливати на надання Україні військової чи гуманітарної допомоги, адже питання безпеки та життя людей є пріоритетними. За його словами, підтримка України є важливою для того, щоб сприяти перемозі над Росією у війні.

Що таке Волинська трагедія та причини конфлікту між Україною та Польщею

Волинська трагедія сталася в влітку 1943 року, коли в Україні, зокрема на Волині, відбувалися масові вбивства польського населення. Цей етап кривавого протистояння між українцями та поляками тривав до 1944 року, коли територія була під німецькою окупацією.

Досі існують значні суперечки між українськими та польськими істориками щодо кількості жертв. За оцінками польських дослідників, під час цих подій загинуло від 60 до понад 100 тисяч поляків. Польські історики вважають Волинську трагедію етнічною чисткою, тоді як українські науковці сприймають її як "відплату" за насильство над українськими цивільними.

Дослідження цієї теми в Польщі почалося відразу після закінчення Другої світової війни, в той час, як в Україні активніше до неї звернулися лише після здобуття незалежності. Особливо зросла увага до цієї проблеми після Революції гідності 2014 року, коли були розсекречені архіви радянських репресивних органів.

Суперечки навколо Волинської трагедії продовжуються й сьогодні. Наприклад, польський прем'єр-міністр Дональд Туск говорив, що Україна не зможе вступити до ЄС, якщо не розв'яже історичні питання, пов'язані з Волинню, зокрема, не скасує заборону на ексгумацію жертв. Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський також закликав до скасування мораторію на ексгумаційні роботи.

Також ще 19 вересня анонімний представник польського МЗС повідомляв ЗМІ, що питання Волині є "головною і фактично єдиною вимогою" Польщі. Він говорив, що Польща може використовувати євроінтеграційні прагнення України як інструмент впливу під час свого головування.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube