Є амбітний план приєднатися до ЄС за два роки, — Шмигаль в інтерв’ю Politico

Читать на русском

Денис Шмигаль анонсував прогрес у перемовинах під час саміту Україна-ЄС цього тижня

Читать на русском
Є амбітний план приєднатися до ЄС за два роки, — Шмигаль в інтерв’ю Politico
фото Politico

Денис Шмигаль анонсував прогрес у перемовинах під час саміту Україна-ЄС цього тижня

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль має дворічний план-графік вступу до ЄС.  Саме ця тема домінуватиме на саміті Україна-ЄС цього тижня, — першому саміті, який відбудеться на українській землі, у безпосередній близькості до зони бойових дій. Про це глава українського Уряду заявив в інтерв’ю виданню Politico.

«У нас є дуже амбітний план приєднатися до Європейського Союзу протягом наступних двох років.Тож ми очікуємо, що цього року, у 2023 році, ми вже можемо мати цю передвступну стадію переговорів», — сказав він.

Прем’єр анонсував прорив у перемовинах з ЄС

Денис Шмигаль сказав Politico, що сподівається, що Україна зможе зробити «суттєвий ривок вперед» у п’ятницю, зокрема в окремих сферах. Йдеться про угоду про безвізовий режим для промислових товарів; призупинення мита на український експорт ще на рік; «активний прогрес» щодо приєднання до платіжної схеми SEPA (Єдиної зони платежів у євро) та включення України до зони мобільного роумінгу ЄС.  

"Очікуємо на суттєвий ривок у нашому євроінтеграційному русі. Зокрема на прогрес щодо "промислового безвізу", приєднання до Єдиної зони платежів у євро та зони мобільного роумінгу ЄС", — додав Шмигаль.

В ЄС дисккутують країноскептики і українооптимісти

Видання зазначає, що близькі союзники України в ЄС, такі як Польща та країни Балтії, рішуче підтримують прагнення Києва до членства, розглядаючи його як демократію, яка протистоїть агресору. Однак багато представників старої гвардії ЄС набагато обережніші, оскільки Україна — глобальна сільськогосподарська супердержава — може зменшити їхні власні повноваження та переваги. Україна та Польща — із загальним населенням у 80 мільйонів — можуть об’єднатися, щоб конкурувати з Німеччиною як політична сила в Європейській Раді, а деякі стверджують, що Київ буде надмірною витратою бюджету ЄС.  

Президент Європейської Ради Мішель використав свій несподіваний візит до Києва цього місяця, щоб запевнити Україну в тому, що членство України в ЄС стане реальністю. Виступаючи в Верховній Раді, він зізнався, що мріє, щоб одного дня українець зайняв посаду президента Європейської ради.

«Україна – це ЄС, а ЄС – це Україна», – сказав він. «Ми не повинні шкодувати зусиль, щоб якомога швидше втілити цю обіцянку в реальність».

Ключовим питанням для українців після п'ятничної зустрічі  Україна-ЄС буде те, наскільки швидко ці обіцянки стануть реальністю.

Нагадаємо, цього тижня у Києві відбудеться 24-й Саміт Україна-ЄС за участі голів Єврокомісії та Європейської ради.

Що цьому передувало

15 грудня посли Євросоюзу погодили черговий пакет антиросійських санкцій після дискусій, які тривали кілька днів. За даними журналіста "Радіо Свобода" Рікарда Йозвяка, які він оприлюднив у Twitter, винятки щодо експорту продуктів харчування з Росії все ще залишаються в санкційному пакеті, але вони "уточнені таким чином, що кожна держава-член може враховувати інтереси своєї національної безпеки".

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський повідомив, що Європейський Союз підтвердив надання Україні макрофінансової допомоги у розмірі 18 мільярдів євро. Раніше були дискусії щодо цієї допомоги, зокрема її блокувала Угорщина.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.