"Враховуючи, скільки США вже вклали в допомогу Україні, які гігантські кошти передано захисникам України у вигляді різної бойової техніки, фінансової допомоги, щоб Україна могла вижити та захищати себе, я не можу уявити, що президент Дональд Трамп дозволить Росії знищити Україну"
"Якщо я стану канцлером Німеччини, то висуну Путіну ультиматум щодо України: або завершення війни за 24 години, або я поставлю Україні далекобійні ракети Taurus і дам дозвіл бити ними по території Росії"
Венера пробуде в Козерогу до 7 грудня, тому варто використовувати цей період для просування в кар'єрі, різних справ матеріального характеру
– Одна з улюблених пісень альбому. Трек, який був написаний на одному диханні. Почуття, які проживав у моменті. Відчуваю, як відгукується і дуже вам всім вдячний. Ваша підтримка зараз надважлива для мене, – поділився артист.
Лідери ЄС домовились про 18 млрд євро макрофіну для України у 2023 році
Європейський союз узгодив виділення Україні 18 млрд євро макрофіну у 2023 році. Сума буде передана Європейським союзом Україні протягом 2023 року, подібно до того, як було виділено кошти у 2022 році - вроздріб та кредитами за пільговими умовами виплати.
Про це на прес-конференції повідомив глава Європейської ради Шарль Мішель.
"Ми схвалили програму допомоги Україні на суму 18 млрд євро. ЄС дотримується свого слова", - заявив Мішель.
Докладніше про це йдеться в оприлюднених висновках Європейської ради.
"Європейський Союз залишається відданим наданню разом з партнерами фінансової допомоги Україні та підтримці її стійкості і довгострокового відновлення. У цьому контексті Європейський Союз погодився надати Україні 18 мільярдів євро допомоги у 2023 році", – зазначається в документі.
Також Європейська рада згадала про домовленість країн "Групи семи" про створення міжвідомчої донорської координаційної платформи. Крім того, лідери ЄС домовились "невідкладно активізувати надання Україні гуманітарної допомоги та допомоги у сфері цивільного захисту", а також "сприяти відновленню критично важливої інфраструктури України, щоб допомогти Україні пройти через зиму".
"Європейська рада також пропонує Комісії посилити координацію з європейською промисловістю та міжнародними партнерами з метою забезпечення сталого постачання в Україну пріоритетного обладнання, такого як мобільні пункти обігріву, електрогенератори, силові трансформатори, а також високовольтне та освітлювальне обладнання", – зазначається у висновках.
Глави держав ЄС підтвердили, що продовжать надавати підтримку переміщеним особам як в Україні, так і за її межами. Раніше повідомлялося, що схвалення макрофінансової допомоги Україні було заблоковане через позицію Польщі. Вона не виступала проти виділення допомоги Україні, але мала питання до іншого рішення із пакету, що розглядався лідерами ЄС. Воно стосувалось мінімальної ставки корпоративного податку для великих транснаціональних корпорацій.
15 грудня посли Євросоюзу погодили черговий пакет антиросійських санкцій після дискусій, які тривали кілька днів. За даними журналіста "Радіо Свобода" Рікарда Йозвяка, які він оприлюднив у Twitter, винятки щодо експорту продуктів харчування з Росії все ще залишаються в санкційному пакеті, але вони "уточнені таким чином, що кожна держава-член може враховувати інтереси своєї національної безпеки".
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський повідомив, що Європейський Союз підтвердив надання Україні макрофінансової допомоги у розмірі 18 мільярдів євро. Раніше були дискусії щодо цієї допомоги, зокрема її блокувала Угорщина.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.