Зміни до договорів із постачальниками оборонне відомство внесло 20 лютого
Міністерство оборони України змінило вісім договорів у сфері організації харчування військових. Згідно з документами, термін дії угод зменшено, а вартість послуг знижено. Зокрема, яйця закуповуються за ціною 8-9 гривень за штуку.
Про це йдеться у повідомленні відомства. Вартість послуги з забезпечення харчування склала від 137,04 грн до 144,06 грн. Зниження цін зумовлене зменшенням термінів контрактів, що позбавило постачальників враховувати інфляцію та інші ризики. Ціни на продукти, які закуповує постачальник, враховують логістику.
"Тобто, Міноборони закуповує не продукти зі списку, а послугу з організації харчування військової частини, яка, окрім самих продуктів, охоплює: приймання, зберігання, переміщення, освіження запасів продовольства, видача продуктів, їх облік, приготування страв у стаціонарних та польових умовах, забезпечення технічних засобів приготування їжі паливом, підтримання обʼєктів продовольчої служби (їдалень, складів), обладнання та майна в належному стані та їх технічне обслуговування, відшкодування комунальних витрат та інші заходи, згідно з заявками командирів військових частин у визначених в заявках місцях. Всі ці витрати закладено у вартість, які безпосередньо лягають на плечі кожного з постачальників без будь-яких інших доплат за логістику", - наголошується у повідомленні.
Зміна термінів дії угод та зміна цінових показників відбулась після консультацій з комітетами Верховної ради України та відповідними центральними органами виконавчої влади. Цей крок дозволить забезпечити безперебійний процес харчування ЗСУ.
Також створили міжвідомчу робочу групу під головуванням першої віцепремʼєрки Юлії Свириденко для вивчення нових підходів до закупівлі Міноборони продуктів з використанням електронної системи закупівель. Нині опрацьовуються питання оновлення системи закупівлі послуг, яка має на меті збалансування дотримання секретності та публічний контроль за закупівлями для армії. Інформацію публікуватимуть без відомостей щодо номерів військових частин, їх місце розташування та кількості особового складу.
15 лютого голова антикорупційного комітету Верховної ради Анастасія Красносільська повідомила, що ціни на базові продукти у закупівлях Міноборони "стрибнули" ще восени 2022 року. Вартість картоплі та капусти в каталогах оборонного відомства значно відрізнялися від середніх споживчих цін на ці ж овочі за даними Держстату. Подекуди навіть удвічі. Вона опублікувала каталоги цін на продукти за договорами Міноборони із постачальниками за 2022 рік. У документах можна побачити, що у перші місяці повномасштабного російського вторгнення ціни на картоплю і капусту з каталогів Міноборони подекуди були в кілька разів нижчими, аніж ціни на ці ж овочі у каталогах, датованих осінню — після збору врожаю, коли на ринку ціна на них найнижча. І все ж таки, перший стрибок ціни на всі види продуктів відбувся на початку березня.
Раніше ми писали, що заступник Резнікова подав у відставку. Крім того, міністр оборони України прокоментував скандал з завищеними цінами на продукти для військових.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.