Японія виділить 5,5 мільярдів доларів допомоги та запросить Зеленського на саміт G7 у річницю вторгнення рф

На саміті G7 Японія хоче представити своє бачення світу без ядерної зброї

Японія виділить 5,5 мільярдів доларів допомоги та запросить Зеленського на саміт G7 у річницю вторгнення рф
Кошти виділені Україні підуть, зокрема, на відновлення інфраструктури

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда оголосив про нову фінансову допомогу для України. Йдеться про 5,5 мільярдів доларів. Також він повідомив, що перші роковини війни росії проти України 24 лютого відзначать проведенням онлайн-саміту країн "Групи семи" (G7) з участю глави держави Володимира Зеленського.

Як пише Associated Press, Кісіда, виступаючи на глобальному форумі в Токіо, організованому японським аналітичним центром, сказав, що Україна все ще страждає від російського вторгнення, і її народу потрібна допомога, щоб відновити своє повсякденне життя та інфраструктуру, яка сильно постраждала від російських атак.  

Кісіда повідомив, що Японія скликає на п'ятницю, 24 лютого, онлайн-саміт, на якому лідери G7, як очікується, підтвердять єдину позицію щодо росії. Японія головує цього року у "великій сімці".

За даними видання Kyodo, на саміті G7 Кісіда хоче представити своє бачення світу без ядерної зброї. Країна побоюється, що росія може використати її проти України у війні. Як повідомляли джерела видання раніше, на запланованому онлайн-саміті країн G7: Велика Британія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія та Сполучені Штати, а також Європейський Союз підтвердять єдність у підтримці України та засудять дії росії. Очікується що лідери країн "Групи семи" обміняються думками про те, як стабілізувати світові енергетичні ринки, які перебувають у нестабільному стані після того, як росія вторглася в Україну минулого року, унаслідок чого ціни на нафту та природний газ стрімко зросли у всьому світі.

Позиція Японії

Японія приєдналася до Сполучених Штатів і європейських країн у введенні санкцій проти росії через її вторгнення в Україну, та надає гуманітарну й економічну підтримку Україні. Японія також побоюється можливого впливу війни у Східній Азії, де китайська армія стає все більше посилює напруженість навколо самоврядного Тайваню, який Пекін вважає своєю територією

Нагадаємо, Словаччина визнала російський режим терористичним, а рф - спонсором тероризму. Крім того, Україна отримала понад 200 мільйонів доларів від Світового банку.

Також Інформатор писав, чи зможе зміна генсека НАТО вплинути на допомогу Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube